Zgaś światło - uratuj Ziemię 

  • 19.03.2009, 11:55 (aktualizacja 27.03.2020, 11:18)
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zgaś światło - uratuj Ziemię
Beata Ciszewska ma dopiero 13 lat, ale już zaczęła walkę o to, żebyśmy żyli na zdrowej i czystej planecie. Chce namówić mieszkańców, żeby 28 marca o 20.30 zgasili światła i wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”, wymyślonej przez ekologiczną organizację WWF

- Skąd wiesz o tej akcji?

- Zobaczyłam reklamę w telewizji i od razu do mnie dotarło, że muszę się przyłączyć. Weszłam na stronę organizacji WWF i tak się zaczęło. Mogę śmiało powiedzieć, że uzależniłam się od tego, żeby walczyć o dobro Ziemi.

- Co mają zrobić mieszkańcy, żeby pomóc w ratowaniu Ziemi?

- Wystarczy na godzinę zgasić światło. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale to przyniesie ogromne korzyści dla zwierząt, ludzi i przyszłych pokoleń. Ma to na celu walkę m.in. z globalnym ociepleniem. Teraz przyroda jest w kiepskim stanie, dookoła coraz więcej zagrożeń, zwierzęta wymierają. Według najnowszych danych w Polsce żyje już tylko około 90 niedźwiedzi i 200 rysiów. Trzeba je ratować.

- Ile miast zgłosiło udział w tej akcji?

- Na stronie internetowej przeczytałam, że jest już 700 miast z 78 krajów, w tym 37 stolic. Ciemno zrobi się m.in. w Sydney, Londynie, Los Angeles, Meksyku, Kopenhadze i oczywiście w niektórych polskich miastach. Rok temu pierwsze zgłosiły się Poznań i Warszawa, a teraz dołączyło do nich kilkanaście następnych miast i z każdym dniem chętnych przybywa.

- Myślisz, że w Oławie ludzie dadzą się namówić, żeby na godzinę zrezygnować z prądu?

- Wierzę, że tak. Liczę, że przynajmniej połowa pomoże ratować planetę, przecież włączając się w takie działania robią to też dla siebie i swoich bliskich.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe