Walentynkowo wystrzelali dla Tosi prawie 900 zł

  • 16.02.2020, 09:07 (aktualizacja 16.02.2020, 09:42)
  • TuOlawa (AH)
Walentynkowo wystrzelali dla Tosi prawie 900 zł Fot. Krzysztof Trybulski Trzy najlepsze pary walentynkowych zawodów charytatywnych - w środku zwycięzcy Monika Szczeciak i Piotr Barowicz, z lewej Elwira Turek i Michał Adamczewski, a po prawej - Iga Niemirowska i Bartosz Kamiński
W zorganizowanych przez Witolda Niemirowskiego - oławskiego wicestarostę i zawodnika klubu "Colt" Oława - walentynkowych zawodach strzeleckich, zebrano 891 zł. Pieniądze będą przeznaczone na horrendalnie drogie leczenie kilkumiesięcznej Tosi Wiśniewskiej, cierpiącej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. To mała, ale jakże ważna, kolejna cegiełka, do zrealizowania celu - zebrania 9 mln zł na terapię genową chorej dziewczynki w USA

Charytatywne zawody rozegrano tuż po "walentynkach", w sobotę 15 lutego, na oławskiej strzelnicy kulowej przy ul. Rybackiej.  Rywalizowały mieszane pary, strzelające z pistoletu sportowego do tarczy, oddalonej o 10 metrów. Zawodnicy z poszczególnych dwuosobowych drużyn oddawali po jednym próbnym strzale i po pięć punktowanych - do tej samej tarczy. Do wyniku zespołu liczyło się łącznie 10 strzałów.

Najlepszy rezultat - 84 punkty - osiągnął duet Witold Niemirowski - Monika Szczeciak, ale główny organizator zawodów strzelał poza konkursem. Podobnie jak nieregulaminowa, bo męska para Dariusz Witka - Bartosz Kowalczyk, którzy wystrzelali 81 pkt. Nie liczyła się w klasyfikacji generalnej także drużyna Oławskiego Klubu Strzeleckiego LOK, którą tworzyli Kazimiera Jasińska i Henryk Szuba, bo męska część tego teamu pełniła w zawodach rolę sędziego oceniającego.

W nieoficjalnej klasyfikacji open para Jasińska-Szuba, z wynikiem 75 pkt, zajęła IV miejsce. Lepsi od nich byli bowiem jeszcze oficjalni zwycięzcy zawodów - Monika Szczeciak z Piotrem Barowiczem - którzy razem zdobyli 78 "oczek". Pani Monika ma za sobą profesjonalną karierę strzelecką, którą rozpoczynała w OKS LOK Oława, a potem w czasie studiów kontynuowała w "Śląsku" Wrocław. Obecnie pracuje w oławskim Centrum Sztuki, gdzie zajmuje się "studentami-seniorami" z Uniwersytetu III Wieku. Od kilku lat strzela już tylko "amatorsko i sporadycznie". Z jelczaninem Piotrem Barowiczem, który od 2017 roku pracuje w Oławskim Starostwie Powiatowym (jest inspektorem w Wydziale Komunikacji), poznała się w trakcie walentynkowych zawodów i spontanicznie stworzyli drużynę, która - jak się okazało - wygrała rywalizację.  Warto tu jeszcze dodać, że Piotr Barowicz to "artystyczna dusza". Maluje amatorsko, ale potrafi także stworzyć większe dzieła. To on zaprojektował odsłonięty jesienią 2018 na ulicy Spacerowej w Oławie Pomnik Niepodległej, który powstał dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę państwowej niezawisłości.   

Drugie miejsce w oficjalnej walentynkowej rywalizacji wywalczyli Elwira Turek z Michałem Adamczewskim - 75 pkt, a trzecie duet Iga Niemirowska i Bartosz Kamiński - 74 pkt.  

* Szersza relacja z walentynkowego charytatywnego strzelania - w najbliższym wydaniu "Gazety Powiatowej - Wiadomości Oławskie".

Tekst i fot.:

Krzysztof A. Trybulski

[email protected]

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawodnik
Zawodnik 16.02.2020, 11:04
Z odległości 25 m ;)

Pozostałe