Będą zwalniać przez koronawirusa?

  • 25.03.2020, 09:21 (aktualizacja 25.03.2020, 10:05)
  • TuOlawa (AH)
Będą zwalniać przez koronawirusa?
Jeden z pracowników oławskiego zakładu Electrolux informuje, że przez obecną sytuację szykują się zwolnienia. - Oławski Electrolux przez koronowirusa zamierza zwalniać ludzi - pisze Czytelnik

 - Na potwierdzenie przesyłam screena z oficjalnej aplikacji zakładowej i post dodany przez dział kadr. TREŚĆ KOMUNIKATU poniżej

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andree
andree 28.03.2020, 10:55
Że taki moment przyjdzie jak obecnie to było wiadomo od dawna. Aktualne zakłady to producenci tylko "gabarytów" lub elementów których transport z Chin jest kosztowny. Co robimy na miejscu? obudowy, drzwi, karoserie, silniki, skrzynie biegów... a cała reszta idzie z Chin. Aktualnie wszystko się zawaliło lub zawala z powodu wirusa o nieznanym pochodzeniu. Wystarczy że nie ma na magazynie modułu, silnika, sterownika, a cała produkcja stoi. To jest masakra. Planowane dostawy stoją, nowych terminów dostaw brak.
Dlaczego w wcale nie tak odległej przeszłości produkt w Polsce powstawał w oparciu o krajowych producentów. W AGD to były kompresory, silniki, pompy z EDY, termostaty, elektrozawory z Fach Cieszyn, fartuchy, węże, uszczelniacze ze Stomilu w Sanoku, programatory, termostaty, regulatory poziomu z Świebodzic, łożyska z FŁT, siła by opowiadać.
Byle taniej i najlepiej z uniwersalnego tworzywa zwanego gównolit z zaplanowanym okresem samounicestwienia po kilku latach użytkowania.
Siwy
Siwy 26.03.2020, 03:40
Pierwsze co to ukraine do domu wysłać
Siwy
Siwy 26.03.2020, 03:38
Pierwsze co to szonów do domu wysłać
df
df 26.03.2020, 11:21
i ciebie do ZOO
...
... 25.03.2020, 21:03
https://www.money.pl/gospodark…
JW
JW 25.03.2020, 20:35
Odpuście sobie, to co robią, robią dla naszej lokalnej społeczności, ten co komentuje jako były pracownik to rozżalony niedoceniany pseudo pracownik.
V
V 25.03.2020, 13:29
Ten zakład zawsze tak robił (jako jeden jedyny w Oławie)
Łukasz
Łukasz 25.03.2020, 13:18
Było to do przewidzenia, niejeden zakład w okolicy upadnie, każdy zakład który produkuje elementy do samochodów też zacznie zwalniać pracowników. To jest naturalne działanie rynku. Mam nadzieje że otworzy to oczy ludziom którzy pracują w dużych firmach jakie mają szczęście że ich zakłady pracują, że mają za co utrzymać rodziny. Jeszcze kilka dni wstecz lał się hejt bo kazali im iść na kilka dni na urlop, więc szum jakim prawem. Ludzie ogarnijcie się, każda firma z założenia musi zarabiać, jak stoi to nie zarabia tak działa kiosk, fryzjer i duża korporacja. Dużą często szybciej można wywrócić niż mniejszą przez koszty stałe. W Oławie i okolicy rynek pracy zmieni się diametralnie. Skończy się jęczenie i wybrzydzanie, może i Chiński inwestor w Godzikowicach nie będzie taki zły. Zapraszam wszystkich którzy tyle nienawiści mają do dużych firm w okolicy niech założą swoją działalność, opłacą ZUS, czynsz, podatki i zobaczymy czy będą takimi cwaniakami.
Niezależny obserwator
Niezależny obserwator 26.03.2020, 21:10
Niech zwalniają. Ciekawe co zrobią jak ukraińcom się pokończą wizy, wrócą do siebie a nie będą mogli z powrotem pojechać do pracy w Polsce. Najłatwiej zwolnić. Po to rząd stworzył tarczę antykryzysową, aby firmy nie zwalniały. Z zwolnienia świadczą tylko o kiepskich umiejętności z zarządzania i słabości firmy.
Ewa
Ewa 25.03.2020, 13:37
Jasne ,jeszcze trzeba nam chińskiego inwestora , zeby ludzie mieli cały wachlarz chorób do przebycia. Za mało nam zarazy, więc dowalmy toksynami , rakiem, skażoną wodą , ziemią, jedzeniem. Chyba w tym wszystkim nie chodzi o to by chwytać się brzytwy!
JWL
JWL 25.03.2020, 13:13
Teraz czas pokaże który biznes był robiony z głową, który był bezpiecznie prowadzony i planowany.
lojal
lojal 25.03.2020, 12:50
Popieram takie działania, w stanie pandemii trzeba podjąć decyzję które nie będą w stanie uspokoić i zadowolić wszystkich zainteresowanych, popieram wspieranie lokalnej ludności i pracodawców nawet tych z kapitałem obcym którzy w takich ciężkich czasach chcą utrzymać zatrudnienie społeczności naszego kraju.
były pracownik
były pracownik 25.03.2020, 12:12
Teraz , to firma zwala na epidemię ! Takie metody w tej firmie to już tradycja! Prawdą jest iż gdyby nie pracownicy z firm pośredniczących i ukrainców brakowało by rąk do pracy! Sam kiedyś pracowałem w tej firmie przez pośrednika i zwolniono nas kilka lat temu 2 dni przed wigilią ! Takie praktyki z informacji jakie mam od znajomych pracujacych stosowane są tam reguralnie! Teraz próbują zwalić to na epidemię ,żałosne! Omijajcie szerokim łukiem tą firmę a już na pewno nie zatrudniajcie się przez firmy posredniczące!
Były pracownik!
Były pracownik! 25.03.2020, 12:05
Gdyby nie firmy pośredniczące i ukraińcy to ten zakład dawno by padł! Gdyby nie oni własnie tacy pracownicy to w tym kołchozie nie miał by kto pracować! Ta firma systematycznie zatrudnia właśnie takich ludzi! To nic nowego taka sytuacja powtarza się co roku! Nie było mowy o zadnym koronawirusie , jak potraktowano nas jak psa , kopa w tyłek i na bruk , trzy dni przed wigilią ! Teraz próbują zwalać na epidemię ,śmieszne omijajcie szerokim łukiem ten zakład a już broń Boże nie zatrudniajcie się przez pośrednika ! Taki pracownik nie zna tam dnia ani godziny ! Takie
Anonim