Kto zastąpił komendanta, który kierował po alkoholu?

  • 04.05.2020, 10:08 (aktualizacja 04.05.2020, 12:41)
  • TuOlawa (AH)
Kto zastąpił komendanta, który kierował po alkoholu? Paweł U. nie jest już komendantem
Zapadła oficjalna decyzja - pełniącym obowiązki komendanta KPP w Oławie został nadkomisarz Artur Dobrowolski. Funkcję będzie pełnił do czasu wyboru nowego komendanta

Przypomnijmy, że byłemu już komendantowi Pawłowi U. który z soboty na niedzielę wjechał w słupki przy ulicy Brzeskiej decyzją prokuratora zatrzymano prawo jazdy i przedstawiono zarzuty.

- Zostało popełnione przestępstwo, Paweł U. przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu - mówi prokurator. - Miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat. Paweł U. odmówił składania wyjaśnień.

Oławska Prokuratura Rejonowa dziś zawnioskowała o wyłączenie jej ze śledztwa, ze względu na długą współpracę z oławską policją - to normalna decyzja w takiej sytuacji.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 06.05.2020, 08:46
panie były komendancie, proszę się nie martwić, na budowach i przy układaniu kostki brukowej brakuje pracowników, z pana kwalifikacjami przyjmą pana, a i pić nawet pozwolą :D
fryz
fryz 09.05.2020, 09:32
Ciebie nawet do układania kostki brukowej nie chcą.
Anty czes
Anty czes 08.05.2020, 19:42
Czes skąd w tobie miernoto aż tyle jadu .Kiedyś ten jad ciebie zaleje
Waldek Jelcz
Waldek Jelcz 05.05.2020, 17:56
Panowie Poilcjanci-dramat z Wami,tylko Wy komentujecie,ujawniacie fakty jak dzieci a kazdy z Was robil i robi to samo-musicie uwazac bo kilku z Was moze rykoszecikiem za rozwiazany jezyk poleciec!!
Edziu
Edziu 04.05.2020, 22:57
1) czy to prawda ze po zawiadomieniu przez dyzurnego Dariusza D, zastepca pana komendanta wydzwanial do niego? Jesli tak, to w jakim celu i czy ustalali wersje zdarzen czy potrzebe zawiadomienia dyzurnego KWP? Czy kwestia bilingow zostala zabezpieczona przez PR Olawa lub oficerow BSW?
2) jak trafil do KPP Olawa do Ogniwa Ruchu Drogowego niedoszly szwagier pana komendanta? Czy przeszedl konkurs i w czym byl lepszy od innych kandydatow do pracy w KPP Olawa?
3) co do powiedzenia na temat swojego siostrzenca/bratanka ma radny miejski PIS p. Jozef U.?
4) kto dokonal zakupu i z jakich srodkow auta marki BMW, ktorym rozbijal sie po miescie w noc z soboty na niedziele pan komendant?
5) czy prawda jest, ze wymienione w pkt 4 auto sciagal do PL kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, ktory przez przypadek (zbieznosc czasowa) awansowal na to stanowisko?
6) jakie byly powody zwolnienia przez pana komendanta jego sekretarki, pani A? I czy po postepowaniu kontrolnym kwp Wroclaw ustalono po rozpytaniu pracownikow cywilnych KPP, ze powody byly nieuzasadnione?
7) czy fakt ze pan komendant ze szwagrem policjantem z KPP Olawa wsiada do auta na bombce, byl zdarzeniem jednorazowym, takim wybrykiem, czy to bylo nagminne i w koncu panowie przez brawure wpadli?
Marek
Marek 04.05.2020, 22:00
Pan Artur D. był komendantem w Jelczu. Brawo. Super wybór. Dobry komendant.
Rozsądny
Rozsądny 04.05.2020, 16:24
Niektóre osoby nie rozumieją powagi sytuacji. Oławska komenda Policji została ośmieszona na całą Polskę. To że komendant jeździł po spożyciu alkoholu to nie jest tylko jego sprawa. Nieodpowiedzialny czyn którego się dopuścił, podważa jego poprzednie wybory. Więc chyba się nie wydaje, że będzie tak jak było.
dera
dera 04.05.2020, 16:44
Człowieku, napij się zimnej wody, pomoże ci.
Rozsądny
Rozsądny 05.05.2020, 16:32
O piciu to już nawet nic nie mów...
Oława
Oława 04.05.2020, 12:33
Bo p.Artur nie jest z PiSu to dlatego
czemu nie ?
czemu nie ? 04.05.2020, 10:57
A co ?
Artur na komendanta się nie nadaje?

Pozostałe