Ludzie otwórzcie oczy! To, co się dzieje jest straszne!

  • 21.05.2020, 18:09 (aktualizacja 23.05.2020, 11:34)
  • TuOlawa (AH)
Ludzie otwórzcie oczy! To, co się dzieje jest straszne! - Ta flaga to dla mnie symbol - mówi Izabela. - Pożyczyłam ją od pani sprzątającej na moim osiedlu. Kobieta całym sercem wspiera protest przedsiębiorców. Ja nie pozwoliłam nawet policji, żeby mi tę flagę wyrwali...
- Zaczęli nas otaczać. Był ścisk. Policja na nas runęła. Zaczęli wyszarpywać po jednej osobie, próbowali porozdzielać. Po kolei wyciągali. Przeraziło mnie to. Upadłam na schody - mówi Izabela Graboń z Oławy, która była na proteście przedsiębiorców.

Walczy o lepsze jutro. Z Izabelą Graboń, buntowniczką z Oławy, która brała udział w warszawskim proteście przedsiębiorców - rozmawia Agnieszka Herba

- Nie bała się pani tam jechać?

- Bałam się. Ale... Trzeba wziąć byka za rogi, nie można siedzieć w domu. Widzę, jak ludzie narzekają na rząd, ale mam takie podstawowe pytanie, co ty zrobiłeś oprócz gadania? Czy wyszedłeś na ulice, żeby krzyczeć "NIE, nie zgadzam się!"?  W Oławie się nic nie robi, we Wrocławiu tak samo. Większość nie wie, co się dzieje z naszym krajem, media przekłamują... Ludzie boją się sami myśleć.

- Wykrzyczała pani w Warszawie, co myśli. Jak było?

- Pozwiedzaliśmy trochę, bo na protest przyjechaliśmy wcześniej, tak jak pan Paweł Tanajno prosił na stronie internetowej, ostrzegał przed nalotami policji. Godzinę przed spotkaniem szliśmy z flagami, zaczepili nas inni uczestnicy protestu i powiedzieli, że do godziny 16.00 nie możemy chodzić z flagami, ponieważ policja stwierdziła, że to jest broń niebezpieczna, bo jest kij i można komuś krzywdę zrobić. Dopiero od godziny 16.00 to była flaga, a nie broń. Poczekaliśmy więc, potem poszliśmy na Plac Zamkowy, tam już przed rozpoczęciem akcji było szaro-niebiesko. Stanęliśmy pod pomnikiem i czekaliśmy na innych oraz na Pawła Tanajnę ze swoją świtą. Gdy zebrała się większa liczba ludzi, pojawiło się też dużo policji. Wcześniej było mniej, stali i tylko obserwowali, ale kiedy przyszedł Paweł Tanajno i powiedział, że jest to strajk legalny, policja tego nie respektowała i nagle zostaliśmy otoczeni. To było tak, że brali się pod ręce, a powinni zachować dwa metry odległości od siebie i innych...

- Ale zachowanie odstępu to raczej nie obowiązuje policji podczas prowadzenia działań...

- Z tego, co czytałam, to rzeczywiście ich nie obowiązuje, ale gdzie tu jest sens, gdzie tu jest logika!? Oni zaczęli nas otaczać i powodować, że my się do siebie wszyscy zbliżamy. To stworzyło zagrożenie. Zaczęliśmy się tłoczyć, był ścisk. Ja już stałam na schodach i w pewnym momencie policja na nas runęła. Zaczęli nas wyszarpywać po jednej osobie, próbowali porozdzielać. Po kolei wyciągali. To było straszne. Przeraziło mnie, wiedziałam, że zaczyna się robić nieciekawie. Upadłam na schody, uderzyłam się, poleciałam z tym całym naciskanym przez policję tłumem. Zaczęłam się źle czuć, było mi słabo. Podeszłam do policjanta i powiedziałam, że chcę stąd wyjść. Wypuścił mnie, zaprowadzono mnie na murek, przyszła pani z pogotowia ratunkowego, która brała udział w proteście. Nie było tam żadnej innej pomocy medycznej ani jednej karetki. Podeszła do mnie i zapytała, czy coś potrzeba. Powiedziałam, że nie, że muszę się tylko uspokoić.

- Policja użyła gazu?

- Tak. W pewnej chwili zorientowałam się, że poszedł gaz. Na proteście był z nami pan Edward z Oławy. To starszy człowiek i bardzo dostał tym po oczach. Osoby, z którymi przyjechałam na protest, policjanci wywieźli nagle gdzieś indziej. Tego pana Edwarda też, porozdzielali nas, nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Ja już po tym wszystkim stwierdziłam, że robi się niebezpiecznie i nie mogę tam być.

- O tym proteście było głośno przede wszystkim dlatego, że mocno interweniowała policja, ale czy wy osiągnęliście cel, czy ten protest się udał? ODPOWIEDŹ na to i wiele innych pytań w najnowszym wydaniu "Powiatowej". JUŻ W SPRZEDAŻY. E-WYDANIE dostępne już TERAZ: POD TYM LINKIEM (Koszt wydania 2.90 zł)

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BHO
BHO 24.05.2020, 19:25
Na 10 znajomych prowadzących firmy 8 dostało subwencje i postojowe.z yych 2 co nie dostało jeden ma wysokie obroty a drugi nie zatrudmia pracowników więc przestańcie jęczeć że nic nie pomagają.pamiętacie jak platfusy "pomagały" przy ostatnim kryzysie 2010 -2012 podnieśli vat na 23% i wiek emerytalny .czy.to było wsparcie przedsiębiorców?
Zadowolony
Zadowolony 24.05.2020, 13:37
Kobieto otwórz oczy to jak byś mieszkała w W.Brytanii, Francji to by było strasznie. Możesz wspomóc żółte kamizelki oni takich potrzebują
anonim
anonim 23.05.2020, 14:19
Zobaczcie na Janusza C z oławskiej fabryki jak sobie radzi jego zakład. Bardzo pozytywna postać. Był kryzys, teraz wirus, a oni zawsze sobie radzą, wszyscy mają pracę, nikt nie został zwolniony, wszyscy dostają wypłatę. Nie demoluje państwa protestami, tylko ma pomysły jak sobie radzić, a ci pseudoprzedsiębiorcy pojechali żebrać po pieniądze swoimi limuzynami klasy D. Należało inwestować, wdrażać nowatorskie pomysły, jest taki jeden jeździ czerwonym Lexusem po Oławie, ale ciągle żali się, że nie dostał zapomogi od państwa.
Kazik
Kazik 23.05.2020, 20:53
a ty w radzie nadzorczej że znasz sytuację finansową firmy ?
ja
ja 22.05.2020, 12:04
Kobieto, jak masz czas, to weź się za siebie. Ręce w górę, w przód i w bok. Skłon do przodu, przysiad, skok- ten wierszyk nawet dzieci z przedszkola znają- a nie szukasz dziury w .....
zoolog
zoolog 22.05.2020, 11:17
Ludzie , tu nie chodzi o tę Panią. Dlaczego policja używa siły wobec bezbronnych i nikomu nie robiących krzywdy obywateli. Czy użycie siły było współmierne do ich wykroczenia? czy chcecie aby policja miała prawo powalić was na ziemię i potraktować gazem pod pretekstem braku maseczki?
miro
miro 23.05.2020, 11:41
I tak potraktowali ich bardzo łagodnie. Ja bym tak ich potraktował, że za robotę by się wzieli i odechciałoby się im raz na zawsze takich głupot. DO ROBOTY, subwencje niektórzy wyłudzają chociaż wcale na covidzie nie stracili i i jeszcze płaczą. Cieszcie się,że jest taka władza, która daje wam grubą kasę a nie leje po plerach.
robson
robson 23.05.2020, 12:00
Ty byś lał po plecach, jak każdy z PiS-U. ZOMO ci się przypomniało?
Antoni
Antoni 25.05.2020, 12:17
Akurat zomo stworzyli komunisci byc moze twoi idole.
robson
robson 25.05.2020, 16:51
Moim idolem jest Jarosław Kaczyński , pan wszech mocny , ojciec dzieciom, mąż żonie i pan kotu ... dobrze naPiSałem?
dzida
dzida 22.05.2020, 08:43
straszne to jest to ze takie psychole podszywają sie pod przedsiębiorce i lamią prawo . Oława wstydzi sie takich ludzi jak ty kobieto.
Sabina pozdrawia
Sabina pozdrawia 22.05.2020, 08:11
Stara baba a wyzywa drugiego stary pan Edward byl z nia lll
Marian
Marian 22.05.2020, 07:20
Bezrobotna która wróciła z Anglii i nie ma pracy jedzie na protesty? Śmieszne. Jak Ci było tam tak dobrze to wracaj do tego kraju.
Walczy, ale nie wie o co, rewolucjonistka się znalazła. Kto to jest ten Tanajne? Nie słyszałem o gościu.
Obywatel
Obywatel 23.05.2020, 05:17
Dali jej 100pln to pojechała, tylko nawet nie wie co ram robiła.hehe
edziu
edziu 23.05.2020, 12:01
To nie PiS, każdy jedzie za swoje.
....
.... 22.05.2020, 06:11
Ostry cien mgły wjechal za mocno
daron
daron 21.05.2020, 22:54
Nawiedzona czy co?
Mirek
Mirek 21.05.2020, 22:09
Ja Ci powiem co zrobiłem oprócz gadania. Prowadzę biznes, ciężko pracuje i zarabiam i nie mam najmniejszej potrzeby jeździć na żadne pseudo manifestacje. A wiesz dlaczego ? Bo można sobie mówić co ślina na język przyniesie ale właśnie ten straszny PIS obniżył podatki i to kolosalnie bo od stycznia moja firma płaci o połowę mniej dochodowego. Zwolnienie z ZUSu prze pierwsze 6 mięs działalności, później dwa lata małego ZUSu. To wg Ciebie mało? Mój znajomy dostał 300 tys subwencji z tarczy, ja sam nie płacę obecnie składek ZUS a resztę podatków mam rozłożone na raty. To wg Ciebie mało ?. Niektórym zawsze będzie mało a niektórzy zwyczajnie nie nadają się do prowadzenia działalności. Tacy niech sobie protestują. Wielu rozsądnych ludzi nie ma najmniejszego zamiaru.
wsx
wsx 22.05.2020, 09:50
Cały PiSowiec, cały on i to myślenie, ech.
M
M 22.05.2020, 08:25
Jakie obniżył? Kilkadziesiąt nowych wprowadził!
Mirek
Mirek 23.05.2020, 11:50
NIEOCZYTANY NIEPISOWCU a choćby:
PIT, CIT preferencyjny z 19% na 9%, zwolnienia z ZUS dla początkujących, działalność incydentalna!!! MAŁO!!! Co byś jeszcze chciał?!! Żeby Ci za darmo wszystko dali ?!!! Ci którzy protestują to są właśnie socjaliści i komuniści, bo to Wy chcecie wszystko za darmo, jak jesteście takimi kapitalistami to do ROBOTY a nie na protesty. Prawdziwy kapitalista nie ma czasu na protestowanie !!!
Jasiu
Jasiu 23.05.2020, 21:02
Z tego, co piszesz, jednoznacznie wynika. że żadnej działalności nie prowadzisz, tylko powtarzasz zasłyszane frazesy.
gig
gig 23.05.2020, 12:19
Mirek, miro czy jak tam sobie chcesz - za darmo to wy, pisowcy chcielibyście wszystko dostawać. Ja zapracuję TYLKO NIE PRZESZKADZAJCIE.
m
m 23.05.2020, 12:03
Oczytany PiS-wcu, już niedługo.
Antek
Antek 25.05.2020, 12:23
Co nie dlugo ? Marzy ci sie tusku na bialym koniu,nie doczekanie twoje !!! Dojenie Polski sie skonczylo T...y C...u.
m
m 25.05.2020, 16:55
Antek, czas krowy doić , koniam i świniam paszy zadać a ty tu się "wymandrzasz", w dojeniu nikt wam nie dorówna. pisowcy.
Bater79
Bater79 22.05.2020, 09:30
Zobacz dla kogo ,a nie gadaj głupot
lkjhgfd
lkjhgfd 21.05.2020, 21:17
Zebrali się w Warszawce, przekazali sobie wirusa i rozwieźli go po całym kraju. Zamiast wychodzić na prostą ponownie będą zakazy.
Bater79
Bater79 21.05.2020, 21:14
Zgadzam się z Panią z jedną sprawą "włączyć myślenie " i teraz od siebie "przestać czuć się we własnym kraju jako osoba o mentalność czlowieka skolonizowanego,takie było założenie III RP "
Pan Tanajno okłamał ludzi,bo nie było zgody na zgromadzenie są dowody na to proszę poszukać w Internecie.
W Warszawie cackają się z nielegalnym zgromadzeniami najpierw gaz, później kropelki do oczu policja panią aplikuje,A we Wrocławiu na 11 listopada armatki wodne,palownie rodzin z dziećmi i najazd policji w miejscu pracy. Pożyteczni idioci pojechali do Warszawy na nielegalny marsz,widoczne nie mają co robić..
jesteś
jesteś 22.05.2020, 09:53
komuch z PiSu?
Antoni
Antoni 22.05.2020, 14:15
Tylko tyle masz do powiedzenia g...i PeOwcu,moze jakies konkrety za tuska i teraz porownamy ?
```
``` 22.05.2020, 23:41
Ha,ha, odezwał się komunista ale wierzący bo z pis-u. Porównaj się z betonem , c..ie.
XpX
XpX 21.05.2020, 21:13
Przedsiębiorcy protestują bo żeby skorzystać z tarczy musi być spadek o 60% ale jak latami większość generuje stratę lewymi fakturami to nagle klopsik ? Wieczna strata podateczku to się nie płaci a teraz rączkę wyciąga ? Potencjalny Kowalski który pracuje zdecydowanie więcej płaci podatku jak uciśnieni z tanajno na czele
Przeciw lewakom
Przeciw lewakom 21.05.2020, 20:58
A co ty masz wspólnego z przedsiębiorcami? Czego szukałaś w Warsiafce? Za te wasze wygłupy,powinniście dostać w***! Szkoda że to nie Paryż!
Lila
Lila 21.05.2020, 19:33
Powinnaś dostać karę 30 tysięcy i tyle nie ma zgromadzeń. Po co biadolic i narzekać Kaufland przyjmuje cały 2500 na rękę. Wstyd ludzie maja gorzej i nie narzekają.
Marta
Marta 21.05.2020, 19:21
Za PO zwineli by Ciebie szybciutko. Ciesz się że mogłaś protestować. Przyjmują znowu do Autolivu zapraszamy 3 zmiany.

Pozostałe