Oława już zaczęła odkomarzanie. Kiedy to zrobi gmina Oława?

  • 08.07.2020, 13:10 (aktualizacja 09.07.2020, 13:46)
  • TuOlawa (AH)
Oława już zaczęła odkomarzanie. Kiedy to zrobi gmina Oława?
Zapytaliśmy, gdzie komary dokuczają najbardziej? Mieszkańcy pisali, że w Bystrzycy i Janikowie, w niektórych miejscach jest dosłownie czarno od komarów, atakują chmarami, do tego stopnia, że ciężko przejść z auta do domu. - Jestem wszędzie pokąsana - pisała mieszkanka. - Nawet w oko mnie ugryzł! Wyszłam z samochodu i dosłownie rzuciły się na mnie.

- Jedzą żywcem, nawet w dzień w pełnym słońcu. Nie da się już wyjść z dzieciakami na własne podwórko - pisała Joanna.

- Problem z komarami jest tutaj każdego lata, ale w tym roku to już jest naprawdę dokuczliwy - mówi Katarzyna. - Najbardziej żal dzieci, które w piękną pogodę muszą zostać w domu, bo żadne środki przeciw komarom już nie pomagają. W tej chwili komary są już wszędzie, nad rzeką, pod lasem, na ulicy, nawet w markecie nie odpuszczają i trzeba od nich się odganiać.

Co na to Henryk Kuriata, pełniący obowiązki wójta gminy Oława. Czy ma już konkrety w sprawie walki z małymi krwiopijcami? W ubiegłym roku, kiedy pytaliśmy o odkomarzanie w oławskim urzędzie sugerowano, że odkomarzanie będzie miało naprawdę sens, jeśli samorządy zrobią to wspólnie i na całym terenie powiatu, bo przecież komary nie znają granic.

Kuriata informuje, że planują odkomarzanie, ale w tej chwili szukają na to pieniędzy, ponieważ nie było zapewnionych środków w budżecie na ten cel i jednocześnie rozmawiają z miastem, aby akcję z powietrza jednak przeprowadzić wspólnie. Tylko kiedy!? To najważniejsze pytanie: - Specjaliści od odkomarzania mówią, że w tej chwili nie ma to sensu, bo woda w Odrze jest wciąż wysoka i najlepiej poczekać, aż opadnie, czyli jeszcze około tygodnia - wyjaśnia Henryk Kuriata. - Jak opadnie to odsłoni trawy i brzegi, a wtedy komary zaczną intensywnie się rozmnażać.

Wczoraj informowaliśmy, że w Oławie już podpisano umowę na odkomarzanie z powietrza, a metodą naziemną już w niektórych miejscach się to odbyło. Więcej szczegółów pod linkiem: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/20168,olawa-juz-odkomarza-gdzie

(AH)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 10.07.2020, 20:29
Brak zaplanowanych pieniędzy w budżecie gminy na odkomarzania, świadczy o kompetencjach pisowskiego komisarza. Komary są każdego roku więc szukanie finansowania teraz pokazuje jak kompetentnie jest planowany budżet.
Olek
Olek 10.07.2020, 19:15
Ludzie czy my nie mamy jaj !!Skrzyknijmy się i idziemy na gmine,bo komary zjedzą nas i nasze dzieci,ludzi starszych !Nie interesuje nas co mówi ten niby wójt,płacimy podatki i pieniądze muszą być!!!!Jak sobie nie radzi to dowidzenia!!!
xoxo
xoxo 09.07.2020, 23:45
Oleśnica np odkomarzanie i ODKLESZCZANIE przeprowadziła w nocy 02.07.2020. A u nas, jak zwykle, podchody z naziemnym, bezskutecznym dymieniem...a odkomarzanie lotnicze za miesiąc, jak już lato się skonczy...
Tomek
Tomek 09.07.2020, 19:21
PIS uszczęśliwił nas wójtem ,który nie interesuje się mieszkańcami gminy!Burmistrzowi nie przeszkadza Odra tylko wójtowi!Odwdzięczymy się w wyborach!
M
M 10.07.2020, 07:58
Dlaczego nie zagłosowaliście na kogoś kto może być wójtem, a jeśli Rado wam nie pasował dlaczego nie wystawiliście kogoś innego? Dlaczego nie przeprowadzicie referendum o odwołanie wójta? Wtedy moglibyście w wyborach wybrać kogo chcecie.
olo
olo 09.07.2020, 16:50
Dziadostwo,poprzednik chociaż dbał o mieszkańców, a ten tylko wynagrodzenie na konto !
Anna
Anna 09.07.2020, 12:29
Dziadowska gmina zawsze na końcu !! Zawsze ma czas !
Leon
Leon 08.07.2020, 21:26
A kiedy w Jelczu jak komary będą u Burmistrza w Miłoszycach?
Pogryziona
Pogryziona 08.07.2020, 16:58
Droga redakcjo proszę się spytać następnym razem kto może liczyć na odkomarzanie bo szczątkowe mówienie że będzie nie oznacza że dla wszystkich...
lis
lis 08.07.2020, 16:07
czy zatem władza gminy na ten cel opodatkuje wyłacznie mieszkańcow z rejonow objetych ochrona przed komarami to o.k. ale jesli na ten cel pójdą środki ogolne czyli z podatków od wszystkich mieszkańców to jest to qres.......wo do potęgi i powinno się zbojkotować placenie podatków do takiej gminy.
Podatnik gminny
Podatnik gminny 08.07.2020, 14:02
Szukanie pieniędzy na odkomarzanie w gminie nie powinno być trudne, ze względu na wszystkie odwołane imprezy i inne działania przez Covid. Oszczędności niejako zrobiły się same. Więc bardzo proszę nie ściemniać tylko wziąć się do roboty. Podatnicy to pracodawcy urzędników więc w ich imieniu wydaję polecenie służbowe. Podatnik Gminny.
Kazik
Kazik 09.07.2020, 05:37
masz rację.
dodam
Zimą skiby śniegu nie zgarnialy wiec gdzie kasa przeznaczona na to ?

Pozostałe