Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jakich danych potrzebujemy?

 • 14.03.2019, 14:16
 • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jakich danych potrzebujemy?
Chcesz wykupić ubezpieczenie samochodowe? Aby nie przepłacić, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeniowego. Jakie dane należy do niego wprowadzić, aby otrzymać dokładną kalkulację?

Coraz więcej kierowców korzysta obecnie z wygodnych kalkulatorów ubezpieczeniowych on-line. Dzięki nim można szybko sprawdzić różne oferty ubezpieczeniowe w polskich towarzystwach, a potem od razu zdecydować się na tę najtańszą i wykupić polisę bez wychodzenia z domu.

Przez Internet możemy sprawdzić przede wszystkim koszty dwóch popularnych polis samochodowych, a mianowicie:

Aby przygotować zestawienie kosztów ubezpieczeń, kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi nas o podanie różnych informacji. Jakich danych dokładnie potrzebujemy?

Jakie dokumenty przygotować do obliczenia kosztów ubezpieczenia samochodu?

Żeby dokonanie kalkulacji wysokości ubezpieczenia samochodowego, warto mieć pod ręką podstawowe dokumenty, z którymi będziemy mogli łatwo wypisać formularz do dokonania kalkulacji:

 • dowód osobisty

 • prawo jazdy

 • dowód rejestracyjny pojazdu

Zatem wtedy, gdy chcemy wykorzystać kalkulator ubezpieczenia samochodu, warto wcześniej zebrać powyższe dokumenty, by można było łatwo spisać z nich potrzebne informacje.

Dane potrzebne do obliczenia kosztów ubezpieczenia samochodu

Gdy chcemy rozpocząć kalkulację, wchodzimy na stronę kalkulatora, na przykład Porowneo.pl, który pozwala użytkownikom na łatwe porównanie cen polis samochodowych obowiązkowych oraz dodatkowych.

Następnie zaczynamy uzupełniać formularz – najczęściej wypisanie wszystkich pól zajmuje kilka minut, gdy posiadamy już wszystkie dane.

1. Informacje o samochodzie

W pierwszej kolejności kalkulator ubezpieczenia samochodu pyta użytkownika o informacje o samochodzie. Zostaniemy poproszeni o wprowadzenie informacji takich jak:

 • marka i model samochodu

 • rok produkcji samochodu

 • rodzaj paliwa

 • pojemność silnika

 • wersja pojazdu

Przy wprowadzaniu informacji o pojeździe warto zwrócić uwagę na jego wersję, w tym między innymi na liczbę miejsc oraz na pojemność silnika, ponieważ błędnie wprowadzone dane o samochodzie nie pozwolą nam na obliczenie rzeczywistych kosztów polisy.

Następnie przechodzimy do kolejnego etapu, podczas którego wprowadzamy jeszcze bardziej dokładne informacje o samochodzie. Kalkulator poprosi nas o przekazanie poniższych danych:

Zakres wymaganych informacji o samochodzie może różnić się w zależności od wybranego kalkulatora ubezpieczeniowego oraz od rodzaju wybranego ubezpieczenia – OC, AC.

2. Informacje o ubezpieczeniu

Wskazujemy na polisę ubezpieczeniową, którą chcemy wykupić. Najczęściej są to polisy OC oraz AC, ale dodatkowo mogą być to także inne polisy dodatkowe, na przykład NNW, pakiet Assistance.

Gdy poprzednio byliśmy ubezpieczeni, kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi nas o przekazanie informacji o poprzednim ubezpieczeniu.

3. Informacje o właścicielu

Ważnym punktem w formularzu kalkulatora ubezpieczeniowego są także informacje o właścicielu pojazdu. Warto pamiętać, że przy obliczaniu kosztów ubezpieczeń samochodowych znaczenie ma nie tylko sam pojazd, ale również jego właściciel.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu będzie wymagał od nas podania szeregu różnych informacji, w tym takich jak:

 • płeć właściciela

 • data urodzenia właściciela

 • data uzyskania prawa jazdy

 • stan cywilny właściciela

 • forma zatrudnienia – zatrudnienie, własna firma, emerytura, renta, inne

 • posiadane dzieci

 • dodatkowi kierowcy, którzy mogą korzystać z samochodu

Także kalkulator może poprosić nas o przekazanie informacji osobowych oraz adresowych, a także naszego numeru PESEL. Nie są to informacje obowiązkowe, ale poprzez dodanie tych informacji możemy jednak otrzymać więcej ofert od różnych towarzystw, które wymagają ich przy obliczaniu składki.

To zatem wszystkie podstawowe informacje, których będzie wymagał od nas kalkulator ubezpieczenia samochodowego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, mogą one różnić się w zależności od tego, z jakiego rodzaju kalkulatora skorzystamy. Niektóre z nich wymagają od użytkowników podania mniejszej, inne większej liczby danych.

Porowneo.pl – sprawdź koszty ubezpieczenia samochodowego już teraz!

Jeśli także chcesz zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej w jeszcze niższej cenie, wybierz serwis Porowneo.pl! To właśnie tutaj możesz szybko i wygodnie znaleźć tanie ubezpieczenia samochodowe OC oraz AC i inne polisy – bez potrzeby wychodzenia z domu!

Porowneo.pl to kalkulator ubezpieczenia samochodu, który jest łatwy w obsłudze – wypełnienie formularza potrzebnego do wyliczenia kosztów polisy to zaledwie kilka minut. Sprawdź już teraz, czy nie przepłacasz za swoje dotychczasowe ubezpieczenie!

 (tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edyta
Edyta 13.09.2019, 11:29
Jeśli kupujemy samochód od innego właściciela to też trzeba dokładnie sprawdzić kwestię ubezpieczenia. Przede wszystkim do kiedy jest ważne, czy kontynuujemy w tym TU w którym jest teraz, a może właśnie znaleźliśmy bardziej korzystną ofertę cenowo. Teraz są te porównywarki, to każdy patrzy żeby taniej. A to wszystko jest ważne, żeby nie okazało się że mamy podwójne OC. Czytałam o tym na Mubi.pl . Ciekawe poradniki tam mają, takie różne ważne kwestie opisują, a nie wszystko się przecież wie.
Michał
Michał 20.03.2019, 00:35
Porowneo jednak lepsze niż aplikacja
Michał
Michał 15.03.2019, 08:37
W aplikacji Kupdirect z Google Play nie trzeba wpisywać żadnych danych. Skanujesz kod z ostatniej strony dowodu rejestracyjnego 5 sek i masz oferty różnych towarzystw a w 40 sek polisę na mailu. Różnica w składce to czasem ponad 100%

Pozostałe