Będzie lepiej na porodówce w Oławie. Trzy sale i więcej udogodnień

  • 18.01.2021, 17:18 (aktualizacja 20.01.2021, 11:00)
  • Źródło: ZOZ Oława
Będzie lepiej na porodówce w Oławie. Trzy sale i więcej udogodnień
Trwa przebudowa bloku porodowego w oławskim szpitalu. Koniec remontu coraz bliżej!

Prace projektowe rozpoczęły się niezwłocznie po ukazaniu się w lipcu 2020 roku zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Konsultanta Krajowego ds. ginekologii i położnictwa odnośnie warunków jakie powinny spełniać sale porodowe, aby bezpiecznie prowadzić porody rodzinne. - Wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji porodów rodzinnych w sposób zapewniający maksymalne bezpieczeństwo przyszłym matkom i ich pociechom Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie podjął bezzwłocznie prace mające na celu kompleksową przebudowę bloku porodowego - czytamy na stronie internetowej szpitala. Pod koniec sierpnia rozpoczęły się szeroko zakrojone prace remontowe bloku porodowego. Docelowo mają powstać trzy oddzielne sale porodowe z własnymi węzłami sanitarnymi. Do tego czasu porody odbywają się na wydzielonym odcinku na piątym piętrze w wyremontowanych salach docelowo przeznaczonych dla oddziału chirurgicznego. Zorganizowano tam dwie sale porodowe z węzłami sanitarnymi.
Oraz salę cięć cesarskich z punktem oceny noworodka. Prace remontowe bloku porodowego mają zakończyć się w styczniu 2021 roku, tak aby już w lutym można było przyjmować przyszłe mamy w nowych pomieszczeniach do porodów rodzinnych. 

Tak wygląda plan nowej "porodówki". Zdjęcia poniżej

Źródło: ZOZ Oława

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pacjętka
Pacjętka 20.01.2021, 20:56
Dobrze by było gdyby rodzące kobiety traktowano tam jeszcze dobrze,a szumne i dumne znieczulenie o którym kiedyś pisano było stosowane dla wszystkich pacjętek,które o nie proszą,a także plan porodu nie był fikcją bo i nowe sale nie pomogą jeśli kobiety nie będą w końcu rodziły po ludzku, a pracujące tam lekarki nie będą dobrze wykonywać swojej pracy
cześ
cześ 21.01.2021, 08:06
Kto to widział żeby do porodu znieczulenie dawać???

Pozostałe