Co wybrać - pellet czy ekogroszek?

  • 22.01.2021, 08:33
  • tuOlawa BS
Co wybrać - pellet czy ekogroszek?
Pellet i ekogroszek mają szereg zalet, które skłaniają klientów do zakupu. Niezwykle ważne jest to, aby postawić na ekologiczny oraz dobry jakościowo opał, który sełni oczekiwania użytkowników. Co wybrać - pellet czy ekogroszek? Czym się kierować podczas wyboru? O czym pamiętać?

Pellet kontra ekogroszek

Pellet(Piła) jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych paliw, jakie są wykorzystywane w celu ogrzewania firmy, domu lub obiektów użyteczności publicznej. Okazuje się, że produkt jest produkowany w oparciu o różne biomasy:

• drewno odpadowe,

• korę,

• nasiona,

• drewno z upraw ekologicznych,

• łupiny orzechów,

• słomę.

Jest to efektywne rozwiązanie, które cechuje się uzyskaniem wydajnego źródła energii. Nie bez znaczenia jest tutaj niska zawartość wilgoci, co sprawia, że pellet jest znacznie bardziej wydajną opcją niż drewno.

Jeśli chodzi o ekogroszek, jest to stałe paliwo w formie granulatu. W tym przypadku także mamy do czynienia z wysoką wydajnością, gdyż ekogroszek cechuje się wysoką kalorycznością. W naszym kraju jest niezwykle popularny, bazuje na niskiej zawartości siarki, wody i niepalnych substancji. Po spaleniu nie dochodzi do szkodliwego zanieczyszczenia powietrza. Na stronie mbwesolek.pl znajdziemy unikalną ofertę dotyczącą tego typu rozwiązań, z którą warto się zapoznać.

Ekologiczne rozwiązanie

Okazuje się, że coraz chętniej stawiamy na ekologiczne ogrzewanie domu i ochronę przyrody. Problem zanieczyszczeń dotyka zazwyczaj duże miasta i większe regiony, gdzie smog jest szkodliwy dla zdrowia. W społeczeństwie przeważa trend bycia eko, dlatego z powodzeniem wykorzystujemy do opału zarówno ekogroszek, jak i pellet. Każde z nich ma mnóstwo zalet, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, którą opcję wybrać.

Warto zauważyć, że oba paliwa nie emitują dużej ilości zanieczyszczeń do powietrza. Docenić należy wartość ekonomiczną, co z kolei wpływa na opłacalność użycia w nowych budynkach, jak i starszych. Inwazyjna dla środowiska jest energia elektryczna, natomiast najmniejsze szkody stwarza słoma i drewno rąbane. Pamiętajmy o tym, że pellet i ekogroszek nie są inwazyjne, co stanowi kolejny plus. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na dobrą jakość produktu, jak też aspekt ekologiczny.

Jaki piec wybrać?

Przed wyborem pieca zastanówmy się, z jakiego opału zamierzamy korzystać. Aby założyć piec w domy na pellet lub ekogroszek, konieczne jest posiadanie odpowiedniej instalacji grzewczej. W tym przypadku oba te paliwa niezbyt się między sobą różnią. Na rynku znajdziemy efektowne piece z podajnikiem ślimakowym, za pomocą których ogrzejemy dom pelletem i ekogroszkiem.

Ogromnym zainteresowaniem na rynku cieszą się kotły podajnikowe, gdyż są komfortowe w użyciu i bazują na atrakcyjnych cenach. Taki kocioł posiada podajnik automatyczny, palnik i sterownik kotła. Co ciekawe, nie wymaga ingerencji człowieka, gdyż wystarczy jedynie ustawić temperaturę wody, a piec sam określi dae parametry. Aktualnie oferta kotłów na ekogroszek jest rozbudowana, przy czym najtańsze modele zakupimy za około 1500 zł. Większą wydajność zapewnią bardziej zautomatyzowane urządzenia, za które zapłacimy więcej. W przypadku dwukondygnacyjnych domów konieczne jest zadbanie o lepszy sprzęt do ogrzewania.

Wybór pomiędzy ekogroszkiem a pelletem nie jest łatwym zadaniem. Oba produkty mają wiele zalet, które wpływają na ochronę środowiska i wydajne ogrzewanie domu. Nie zapominajmy o dobraniu odpowiedniego pieca, którego ceny zależy od marki, mocy i wielkości urządzenia. Kotły przeznaczone do spalania samego pelletu zazwyczaj posiadają podajniki, co pozwala zmaksymalizować automatyzację procesu spalania.

(tekst sponsorowany)

 

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe