Atramentowa czy laserowa – jaką drukarkę wybrać?

  • 09.11.2019, 07:11
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Atramentowa czy laserowa – jaką drukarkę wybrać?

W większym, zwłaszcza studenckim mieście, nietrudno znaleźć punkt ksero, w którym bez problemu wydrukujesz kilka stron. Takie miejsca mają jednak swoje ograniczenia, takie jak czas otwarcia, czy konieczność oczekiwania w kolejce. Dlatego drukarkę warto mieć pod ręką, w domowym wyposażeniu, zwłaszcza że ceny urządzeń do domowego użytku nie należą do wygórowanych. Jaką drukarką wybrać? Podpowiadamy w naszym materiale.

Drukarka domowa – do czego ja wykorzystasz?

Najprostszą odpowiedzią jest oczywiście drukowanie. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z rozwojem technologicznym zmieniły się nasze wymagania. Do zrobienia zdjęcia nie potrzebujemy już dzisiaj aparatu fotograficznego, a do jego wywołania – wizyty w pracowni fotograficznej. Świetnej jakości zdjęcia możemy wykonać za pomocą smartfona, a do ich wydrukowania wystarczy domowa drukarka i papier fotograficzny. Pod adresem https://www.neo24.pl/komputery/drukarkiiurzadzeniabiurowe/urzadzeniawielofunkcyjne.html znajdziesz nie tylko drukarki, ale przede wszystkim urządzenia wielofunkcyjne. Do ich funkcjonalności, poza drukowaniem, należy również skanowanie oraz kserowanie. Skaner umożliwi Ci zdigitalizowanie tradycyjnych fotografii oraz dokumentów. Ksero pozwoli natomiast powielać treści bez potrzeby korzystania z komputera.

Drukarki atramentowe i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Do najczęściej wymienianych zalet urządzeń używających tuszu należy ich niska cena, będąca efektem niskiego kosztu produkcji. Drukarka atramentowa jest też stosunkowo cicha, w porównaniu do innych sprzętów biurowych. Oznacza to, że możesz z niej korzystać również późnym wieczorem bez obaw, że zakłócisz innym sen. Wykorzystanie atramentu łączy się również z wysoką jakością uzyskanego koloru, dlatego drukarka atramentowa sprawdzi się szczególnie dobrze przy wydruku zdjęć. Do wymienienia pojemników z tuszem nie trzeba też zbyt wiele umiejętności. Zazwyczaj wystarczy otworzyć drukarkę we wskazanym miejscu, wyjąć puste opakowanie i na jego miejsce włożyć nowe. Drukarki atramentowe mają również swoje wady – oryginalne materiały eksploatacyjne nie należą do najtańszych. Oryginalne tusze znajdziesz między innymi na https://www.neo24.pl/komputery/drukarkiiurzadzeniabiurowe/tusze.html. Można się oczywiście ratować tańszymi zamiennikami, jednak korzystanie z nich może zwiększyć podatność sprzętu na awarię. Do uzyskania najwyższej jakości wydruku należy również użyć dedykowanego danej drukarce papieru – do standardowego użytku zwykły papier spokojnie wystarczy, jednak do zdjęć proponujemy wybór papieru tego samego producenta, co urządzenie.

Drukarka laserowa – kiedy warto?

Najważniejszą różnicą między drukarką atramentowa i laserową jest substancja, która pozwala przenieść obraz cyfrowy na papier. W pierwszym wypadku jest to zamknięty w kartridżu atrament, w drukarce laserowej funkcję tę pełni toner. Sprawdź ceny tonerów w Neo24: https://www.neo24.pl/komputery/drukarkiiurzadzeniabiurowe/tonery.html Dzięki temu drukarki laserowe są bardziej wydajne – na jednym tonerze można wydrukować nawet do 10 000 stron w zależności od wybranego modelu. Niestety, używając toneru nigdy nie uzyskamy tak dobrej jakości, jak na drukarce atramentowej. Z tego powodu wybór urządzenia laserowego zalecamy przede wszystkim tym z Was, którzy drukują dokumenty, nie zdjęcia.
(tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe