Burmistrz kontratakuje: - Szyndler nie jest jedyny

  • 16.05.2016, 14:54
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Burmistrz kontratakuje: - Szyndler nie jest jedyny
Jelcz-Laskowice Ciąg dalszy sprawy Wszystko wskazuje na to, że nie będzie kary dla Jerzego Szyndlera. O prezesie Zakładu Gospodarki Komunalnej, który nie złożył oświadczenia majątkowego pisaliśmy przed tygodniem. Mogły mu grozić poważne konsekwencje Dlaczego mogły? Regulacje prawne dotyczące oświadczeń majątkowych są opisane na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czytamy tam, że niezłożenie sprawozdania w terminie skutkuje odwołaniem kierownika jednostki organizacyjnej najpóźniej po 30 dniach od momentu, kiedy upłynął termin.W praktyce oznacza to, że burmistrz, który nie dostał oświadczenia na czas, powinien ponaglić zainteresowanego, dając mu 14 dni na załatwienie sprawy. Potem odwołanie nastąpiłoby automatycznie, z mocy prawa. Kolejną konsekwencją byłaby utrata wynagrodzenia od dnia, w którym oświadczenie powinno zostać złożone. Problem w tym, że Jerzego Szyndlera nikt nie upomniał. On sam tłumaczył się, że wcześniej przez pięć lat przebywał na emeryturze, dlatego zapomniał o istnieniu takiego przepisu. W normalnej sytuacji jego nieuwaga powinna zostać wychwycona przez urzędników jelczańskiego magistratu. W tym przypadku przez osiem miesięcy nikt nie zauważył, że oświadczenia brakuje. Trudno byłoby więc pociągnąć do konsekwencji Szyndlera, skoro jego przełożony nie dopilnował obowiązkowej procedury. Burmistrz Bogdan Szczęśniak odbija piłeczkę w stronę Łukasza Dudkowskiego i Mariusza Ciechanowskiego, którzy po stracie pracy nie złożyli oświadczeń majątkowych, odchodząc ze swoich stanowisk... CZYTAJ ten artykuł w całości tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-05-12 Kamil Tysa [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 18.05.2016, 12:30
Pisiaki aktywnie włączyli się w kampanię wyborczą K. Putyry, rozdając na ulicach Jelcza-Laskowic ulotki i materiały wyborcze tego pana.
Ernest
Ernest 17.05.2016, 14:08
Jaki burmistrz taki kontratak. Żenada, czyli nie odwołam prezesa, który podpisuje umowę z szefem rady nadzorczej spółki na prawie pół bańki, bo oni nie złożyli oświadczeń majkowych na koniec pracy. To bardzo logiczne....
Gość
Gość 17.05.2016, 09:13
A może by tak prokuratura w Oławie sprawdziła oświadczenie majątkowe Tomka Frischmanna, tak punkt po punkcie czy się wszystko zgadza i czy wypełnił je poprawnie.
wstrząśniętyiniemieszany
wstrząśniętyiniemieszany 16.05.2016, 22:04
Nie dość, że usiłowali zafundować trzecią kadencję to jeszcze ostatnio "umknęło" im złożenie oświadczeń majątkowych
Robert
Robert 16.05.2016, 19:06
Pisiacy są niewiarygodni, bo za rządów K. Putyry siedzieli cicho, mało tego, oni chcieli nam zafundować trzecią kadencję tego pana pod rząd!
Też Robert
Też Robert 16.05.2016, 22:06
Bądź ścisły i dokładny. Jelczańscy pisiacy, bo to zupełnie inna rasa niż pisiacy w ogóle. Jak Karolina stworzyła prężną pisowską młodzieżówkę i zaczęła się dobierać do skóry postkomuchom, to naczalstwo oławsko-jelczańskiego PiSu ją tak zastraszyło, że musiała się wycofać. Jest w oławskim i jelczańskim PiSie parę osób, które mają zupełnie inną wizję niż naczalstwo, ale mają pełne majty ze strachu i nic z tym nie robią, nawet dziś, kiedy PiS przejęło władzę centralną w kraju. Najsilniejszym przyczółkiem postkomunistycznej sitwy w J-L i w Oławie jest naczalstwo lokalnego PiSu, choć brzmi to groteskowo, to tak właśnie jest. Żeby rozwalić te sitwe, trzeba najpierw rozwalić naczalstwo lokalnego PiSu a wtedy reszta sama się rozsypie.
Też Robi
Też Robi 17.05.2016, 14:12
Żal czytać te brednie o postkomunistycznej sitwie, na prawdę pora udać się do lekarza....
Też Robert
Też Robert 17.05.2016, 17:42
Komu prawda nie pasuje, ten mówi, że to brednie, jak smoleńska kopaczka. Ale to już wasze ostatnie podrygi. Wami nie zajmie się lekarz, tylko rzetelny prokurator i niezależny od nikogo sąd, a na końcu klawisze, którym będziecie mogli opowiadać, jacy to jesteście niewinni.
Ulka
Ulka 16.05.2016, 18:55
Na pewno jest normalniej niz za jego poprzednika
Przemek
Przemek 16.05.2016, 17:14
Szczęśniak nie jest idealny, jego rządy zawierają dużo błędów, ale i tak wolę go sto razy niż pisowców.

Pozostałe