Pomnik z błędem

  • 17.10.2019, 14:36
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Pomnik z błędem
Wczoraj pisaliśmy o tym, że postawiono nowy pomnik dla żołnierza AK i powstańca warszawskiego Henryka Krantza ps. "Robur II", `Wojtek". Niestety, jak donosi nam czytelnik, przy szczytnej idei zapomniano o ortografii. W tekście na pomniku jest błąd ortograficzny. Przy wspomnieniu o tym, że zmarły był żołnierzem Armii Krajowej, słowo armii napisano przez jedno "i". To nie pierwszy tego typu przypadek w historii oławskich pomników. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wieńcu ku chwale żołnierzy wyklętych z szarfą o bohaterach przez "ch". https://gazeta-olawa.pl/minus/93663-troche-wstyd/ Niestety po raz kolejny w przestrzeni publicznej pojawił się napis, którego ktoś nie dopilnował.  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ghost rider
ghost rider 24.10.2019, 08:17
czepiacie się a sami g...o robicie błędy można poprawić i tyle ... najlepiej się czepić człowieka , który chce coś robić i robi. a kto krytykuje ? najczęściej banda jełopów, patusów która dnie spędza przed tv, komputerem lub przy piwku pod sklepem. Nie myli się tylko ten, który nic nie robi !!!
Mario max
Mario max 17.10.2019, 23:02
Brawo

p.s.
Gratulacje dla zleceniodawcy i wykonawcy
..... , ile ta tablica kosztowała (?)
Córka wujta
Córka wujta 17.10.2019, 21:43
@Dzdz Symetrysta przynajmniej trafnie skomentował, a Ty co w swoim marnym życiu zrobiłeś po za głupią pyskówką z internetów? Nastały ciężkie czasy dla prawdziwych Polaków, dlatego tym bardziej dbajmy o tych i o to, że ktoś przelał za naszą wolność krew. Bo niczym jest półtorej tony kamienia do przekręconego nazwiska lub ciężko uzyskanego tytułu. Do byle jakości przyzwyczaja nas dzisiaj cały świat od mediów po politykę szczególnie, i to ma być wzorzec? Ciągle powtarzam: porównuj się do lepszych, a nie do gorszych. Ale co tam? Polityk z naszych pieniędzy postawił pomnik to od razu mu konia z rzędem dać. A, że nie właściwie to analfabetyczny pozbawiony tożsamości naród łyknie jak młody pelikan cegłę.
Dzdz
Dzdz 17.10.2019, 20:28
Symetrysta uważasz, że ten pomnik jest byle jaki? Co zrobiłeś przez swoje marne życie?
Symetrysta
Symetrysta 17.10.2019, 18:01
Język to naród, naród to język. Dzięki polszczyźnie przetrawiliśmy lata niewoli, to dzięki polszczyźnie przeżyliśmy wojnę, mogliśmy nauczać naszej historii, tradycji, ideałów. To dzięki językowi ludzie mogli trwać i przekazywać z dziada, pradziada ustnie bądź pisemnie historię naszego pochodzenia. To o niego walczyły i opierały się zaborcy dzieci we Wrześni. To dzięki językowi mogli tworzyć tacy geniusze jak Słowacki, Norwid, Sienkiewicz, Miłosz czy Tokarczuk. Więc warto go nie kaleczyć i krzywdzić takimi błędami. Jeśli chcemy honorować bohaterów, brawo, pierwszy stanę i podziękuje, ale róbmy to porządnie. A nie cieszmy się z bylejakości....
Lol
Lol 17.10.2019, 16:13
Trudno. Przecież to można poprawić. Czepianie się i tyle. Ci co się tak czepiają to co robią oprócz wytykania błędów? Mistrzowie Internetu i brak własnej inicjatywy. Gratuluję pomysłodawców. Nie przejmujcie się trollami. Tacy to tylko w mordzie mocni.
P@weł
[email protected]ł 17.10.2019, 16:13
Oto prawdziwy obraz naszych wspaniałych "patryjotów"... Buk, chonor, dysortografia...
Jacek
Jacek 17.10.2019, 15:46
Niestety, to nie jedyny błąd:
1) cudzysłowów nie jest polski (otwierający winien być na dole i mieć wygląd dwóch przecinków)
2) między cudzysłowami powinien być przecinek,
3) zapis dat także nie jest zgodny z polskimi zasadami: powinno być np. 19.05.1921.

Proponuję takie pomysły poddawać wcześniejszej weryfikacji, np. uczniom :-)
Alek
Alek 17.10.2019, 14:49
ale dzbany ja nie moge .....

Pozostałe