Znowu śmieci

  • 25.03.2019, 12:37
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Znowu śmieci
Kolejne zgłoszenie od mieszkańca do naszej rubryki MINUS. - Takie widoki w niedzielę mają mieszkańcy wieżowca przy ul. B. Chrobrego 20, w bloku jest 210 mieszkań, na dole bloku są 3 bary, 1 kawiarnia, zakład krawiecki i kilka sklepów. Pytanie: kto wymyślił taką małą ilość pojemników na śmieci? Spółdzielnia Mieszkaniowa "Odra" się tym nie interesuje, my mieszkańcy nie możemy otwierać balkonów, ze względu na zapachy, a co będzie jak przyjdą upały? ***Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mietek
Mietek 26.03.2019, 12:12
Myślę że spółdzielnia powinna wybudować dwie duże wiaty śmietnikowe zamykane na klucz, z dwóch stron wieżowca, tak jak zostało to zrobione na osiedlu Sobieskiego i tam generalnie jest już spokój ze śmieciami.
Chociaż pewne wiaty się przepełniają bo brakuje miejsca na postawienie nowych.
as
as 26.03.2019, 11:09
Dajmy sobie spokój z tym "pasożytem" jakim jest ZM Ślęza-Oława ! Podpiszmy jako miasto Oława bezpośrednio Umowę z wybraną firmą , czy to takie trudne?/? Po co jeszcze utrzymywac "wrzoda" z naszych pieniędzy???
FBSerwis
FBSerwis 26.03.2019, 10:12
Mietek jak dzierżawisz, wynajmujesz to nie jest to Twoją własnością.

Gastarbeiterzy - temat rzeka.
1 osoba wpisana w deklaracji - 10/12 gastów.
To przepisy w zakresie odpadów komunalnych powinny ulec zmianie.
Stawka opłat i ilość kontenerów nie powinna zależeć od głupot wpisanych w deklaracjach, ale od tego ile (kg) śmieci mieszkanie wytwarza i jakich rodzajów (selekcjonowane, zmieszane).
Mietek
Mietek 26.03.2019, 07:41
Śmietniki w Oławie należą do spółdzielni albo do prywatnych ludzi - trzeba sobie samemu kupić.
Sam płacę w czynszu za dzierżawę pojemników, więc jeśli jest ich mało to właściciel czy administrator budynku powinien postawić więcej.
Wieżowiec jest duży mieszkań od groma więc wg mnie powinno być więcej pojemników. Jest ich za mało więc się przepełniają.
Gdzie swoje pojemniki mają sklepikarze?
Ania do...
Ania do... 25.03.2019, 21:18
Kto podrzuca śmieci? Zapewne ci, którzy nie mają śmietników przy domach lub mają śmietniki "symbolicznie". Czy to takie trudne, żeby skorelować dane z bazy deklaracji ZM Ślęza-Oława ze stanem faktycznym?

Trzy czynniki syfu moim zdaniem:
1) Domy bez żadnego pojemnika na śmieci (czyli deklaracje nie złożona, a śmieci są, bo ludzie tam mieszkają)
2) Mieszkania podnajmowane gastarbeiterom (głównie z Ukrainy), na których wisi deklaracja na 2 osoby, a mieszkaniu nocuje 12 osób. Znam takie lokale.
3) "Poszukiwacze skarbów", którzy z pojemników wywalają wszystko na glebę i zmywają się po zgarnięciu kilku fantów. Na to mogą pomóc zamykane gniazda śmietnikowe.

Coś pominęłam? Co myślicie?
Ecik
Ecik 25.03.2019, 18:00
A te kombi co podjeżdżaja po ciemku i wywalaja wory to też mają mieszkańcy mandaty dostawać czy pilnować a może to Mieciu.
FBSerwis
FBSerwis 25.03.2019, 15:27
Mietek nie ma czegoś takiego jak pojemniki SM Odra ... to pojemniki są własnością operatora, który wygrał przetarg na odbiór odpadów komunalnych i dostawę pustych kontenerów ...
A i liczbie kontenerów ... decydujemy My wszyscy w deklaracjach, które składaliśmy do ZM Ślęza-Oława
Ania do...
Ania do... 25.03.2019, 13:50
"mieszkańcy (albo administratorka) powinni dostać mandaty za zaśmiecanie miasta, jeśli oczywiście nasza Straż Miejska byłaby sprawna."
A na jakiej podstawie, Mietku drogi, wnioskujesz, że to ich wina? Może mają wartę wystawić przy tych pojemnikach całodobową?
Mietek
Mietek 25.03.2019, 13:30
Kogo są te pojemniki spółdzielni ODRA czy innych wspólnot?
Śmietniki są spółdzielni ODRA, więc mieszkańcy (albo administratorka) powinni dostać mandaty za zaśmiecanie miasta, jeśli oczywiście nasza Straż Miejska byłaby sprawna.
Niedostosowano liczby pojemników do mieszkańców.
Wiesław
Wiesław 25.03.2019, 12:56
Miasto (Urząd Miejski konkretnie) od lat nie radzi w temacie śmieciowym. Problem jest złożony, ale rozwiązywalny. Jeśli się nie wie/nie potrafi, wystarczy odwiedzić miasta, które sobie ze śmieciami poradziły.

Pozostałe