Fala była o kilka centymetrów niższa

  • 18.10.2020, 11:04
  • TuOlawa (AH)
Fala była o kilka centymetrów niższa www.facebook.com/starostwo.olawa/
Komunikat Starosty Oławskiego ws. zagrożenia powodziowego (stan na godz. 10.00)

➡️ Aktualnie sytuacja na rzece Odra w m. Oława jest stabilna. Fala kulminacyjna, która przeszła przez Oławę była niższa o kilka centymetrów od prognozowanej

➡️ Na chwilę obecną stan wody na wodowskazie Oława most wynosi cm 698 i zauważalne jest jego utrzymywanie się na stały poziomie z lekką tendencją malejącą na przestrzeni ostatnich kilku godzin.

➡️ Nadal zablokowana jest droga wojewódzka 455 na odcinku Jelcz-Laskowice – Oława (objazd wytyczony przez Minkowice Oławskie), oraz powiatowa nr 1549 D na odcinku Janików – Hanna – skrzyżowanie z drogą nr 455.

➡️ Zablokowana jest również droga leśna stanowiąca przedłużenie ul. Bażantowej w Oławie (tzw. Agrafka) z powodu obecności na niej wody i powalonego drzewa.

➡️ Wczoraj o godz 21.10 została zamknięta ul. Rybacka (koło Rzeźni), celem wypompowywania wody z kolektora głównego do rz. Odry.

➡️ W nocy doszło do samoczynnego uruchomienia się pierwszego przelewu wałowego na odcinku kilkudziesięciu metrów, który spowodował przepływ niewielkiej ilości wody na obszar polderu zalewowego Lipki-Oława. Przelew ten był jednak stale kontrolowany przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Pojawienie się strażaków w m. Stary Górnik było elementem działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do ewentualnego podtapiania miejscowości Stary Górnik, Stary Otok w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności.

➡️ Chciałbym podkreślić, że aktualna sytuacja na terenie powiatu jest stabilna a prognozowane warunki hydrologiczne napawają optymizmem na kolejne dni.

Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe