Remontują kładkę, robią dojazd

  • 14.09.2021, 18:28 (aktualizacja 14.09.2021, 18:39)
  • TuOlawa JK
Remontują kładkę, robią dojazd Gazeta Powiatowa
Chodzi o kładkę/mostek na Kanale Młyńskim w Oławie na Zwierzyńcu. Obiekt łączący nadodrzański cypel ze Zwierzyńcem Dużym doczekał się renowacji
Prace nad przebudową obiektu mostowego wraz z dojazdami obejmuje wykonanie kanału technologicznego, oświetlenia, dojazdów do kładki z kostki brukowo-betonowej oraz naprawę stalowych części konstrukcji. Wartość zadania: 1.150.848,09 zł.
Mostek prawdopodobnie powstał w 1895 r. Pierwotnie łączył kolonię Zwierzyniec (Thiergarten) z drogą prowadzącą do Ścinawy Polskiej (Polnisch Steine). Kiedyś kładka była wyposażona w schodki z cegły klinkierowej, dziś niewiele z nich zostało, ale konstrukcja nadal wykorzystywana jest przez pieszych.
Remont kładki powinien zakończyć się przed zimą. Kolejny most, ten betonowy, być może remontowany będzie w przyszłym roku.
 
 
TuOlawa JK

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe