Bezpartyjni Samorządowcy do Komisji Europejskiej

  • 26.10.2021, 15:06
  • TuOlawa JK
Bezpartyjni Samorządowcy do Komisji Europejskiej Niedawno Bezpartyjni Samorządowcy pochwalili się nowym sondażem - prognozą wyborczą, według której mają w regionie ok.13% poparcia
- Odbudowa gospodarki po pandemii nie może być przedmiotem politycznego szantażu wobec jakiegokolwiek Państwa Członkowskiego - taki zapis ma być w apelu, który Bezpartyjni Samorządowcy wnoszą pod obrady Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Klub Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy złożył dziś wniosek do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego o wprowadzenie do porządku obrad najbliższej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego punktu dotyczącego przyjęcia uchwały w sprawie przyjęcia "Apelu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego do Komisji Europejskiej o niezwłoczne zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19".
 
Oto proponowana treść apelu:
 

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w poczuciu odpowiedzialności za trwały rozwój społeczno – gospodarczy Dolnego Śląska oraz jakość życia jego mieszkańców zwraca się do Komisji Europejskiej o niezwłoczne zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19.

Pandemia koronawirusa dotknęła miliony mieszkańców naszego kontynentu. Państwa Unii Europejskiej w poczuciu odpowiedzialności za odbudowę gospodarek po kryzysie wywołanym COVID-19, ustanowiły wspólnie unijny Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Polski Krajowy Plan Odbudowy – dokument niezbędny do skorzystania z tego instrumentu - od wielu miesięcy czeka na akceptację Komisji Europejskiej, mimo że nie zostały względem niego podniesione merytoryczne zarzuty i nie został zwrócony do poprawienia.

Odbudowa gospodarki po pandemii nie może być przedmiotem politycznego szantażu wobec jakiegokolwiek Państwa Członkowskiego.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wyraża głębokie zaniepokojenie stanowiskiem Holenderskiej Izby Reprezentantów w sprawie zablokowania wypłaty Polsce 36 mld euro w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Taka postawa jest daleka od idei współpracy i przyjaźni pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej. Idei która stanowi fundament współpracy międzynarodowej w ramach UE.

Różnice i spory polityczne pomiędzy rządami poszczególnych Państw a Komisją Europejską nie powinny pozbawiać mieszkańców Unii Europejskiej szansy na odbudowę ich gospodarek po pandemii COVID-19.

Wstrzymywanie tej pomocy podważa zaufanie do Unii Europejskiej.

 
TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe