Jak rozpoznać cerę dojrzałą?
Pierwsze symptomy starzenia pojawiają się już po 30 roku życia, jednak najsilniej objawiają się one około 45. urodzin. To właśnie wtedy w organizmie obniża się poziom hormonów żeńskich – estrogenów i progesteronu. Cera dojrzała charakteryzuje się brakiem elastyczności, suchością, szarym odcieniem i licznymi zmarszczkami. Utrata witalności wiąże się także ze zmianą kształtu twarzy. Za sprawą zmniejszonej produkcji kolagenu i gorszej zdolności naskórka do odnowy opadają policzki, kąciki oczu oraz ust. Skóra pozbawiona tych naturalnych reakcji szybciej traci wodę, a jednocześnie wolniej przyjmuje składniki odżywcze. Wszystkie te nieodwracalne procesy zachodzące w organizmie są czasem dodatkowo przyspieszane przez takie czynniki jak: nieodpowiednie nawilżanie, złe oczyszczanie twarzy czy nadmierne opalanie.

Etapy pielęgnacji cery dojrzałej
1. Odżywienie od wewnątrz
Podstawą dobrze odżywionej skóry powinna być przede wszystkim zbilansowana dieta, bogata w cenne składniki mineralne. Największymi sprzymierzeńcami w walce o promienną cerę są witamina A, C, K i E (nazywana witaminą młodości), kwasy tłuszczowe omega-3 oraz cynk. Bardzo ważne jest również regularne nawilżanie od wewnątrz – picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie pomoże oczyścić organizm z toksyn.
2. Dogłębne oczyszczenie
Resztki makijażu lub osądzającego się w ciągu dnia kurzu bardzo łatwo mogą przeniknąć w głąb skóry, osłabiając między innymi włókna kolagenowe odpowiedzialne za jej elastyczność. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie oczyścić twarz delikatnym płynem lub mleczkiem do demakijażu o silnych właściwościach nawilżających (zwłaszcza w okolicach oczu, gdzie zmarszczki stają się najbardziej widoczne). Codzienną pielęgnację warto wzmocnić również żelem do twarzy, który świetnie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy pojawiają się zaskórniki lub nieestetyczne krostki. Kobiety o cerze dojrzałej nie powinny obawiać się również stosowania toniku, który pomoże pozbyć się nadmiaru sebum, zrównoważy pH, a także wspierać będzie odbudowę naturalnej warstwy hydrolipidowej.
3. Postaw na krem
Kiedy cera zaczyna się starzeć, zwykły krem nawilżający może nie wystarczyć. Zamiast niego należy sięgnąć po nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Warto postawić chociażby na kosmetyki marki Vichy o wysokim stężeniu witaminy E, C, retinolu oraz koenzymu Q10. Dzięki nim skóra staje się bardziej napięta, odzyskuje jędrność i gładkość, a jej bariera ochronna zostaje znacznie wzmocniona. Z kolei nocą, gdy cera najszybciej się regeneruje i najlepiej wchłania korzystne składniki, starajmy się zapewniać jej bardziej skoncentrowane preparaty, na przykład przeciwzmarszczkowe serum do twarzy.
Dzięki kosmetykom przeciwstarzeniowym utrzymasz skórę w doskonałej kondycji nawet mimo upływającego czasu. Wypróbuj produkty marki Vichy i zadbaj o odpowiednią pielęgnację cery dojrzałej.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze