Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 04:47
Reklama BMM

Tragiczny wypadek. Nie żyje 22-latek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszego poranka na drodze wojewódzkiej nr 396, niedaleko Janikowa
Tragiczny wypadek. Nie żyje 22-latek

Autor: fot. Policja Oława

Podziel się
Oceń

Dzisiejszego poranka, 9 listopada, około godziny 5:15, na drodze wojewódzkiej 396, doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca samochodu marki VW, jadąc od Minkowic Oławskich w kierunku Janikowa, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadków oraz przybyłych służb ratunkowych, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu pracują policjanci z oławskiej komendy, biegły z zakresu ruchu drogowego oraz prokurator - droga jest nadal zablokowana. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o szczególną ostrożność! Jesienna aura, poranne mgły, wilgoć na jezdni i wcześnie zapadający zmrok znacznie pogarszają warunki jazdy. Ograniczona widoczność, śliska nawierzchnia i błędna ocena prędkości mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii.

Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze

Zachowaj bezpieczny odstęp

Używaj świateł mijania lub przeciwmgłowych przy słabej widoczności

Unikaj gwałtownych manewrów, zwłaszcza na zakrętach

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Wystarczy ułamek sekundy, by doszło do tragedii – dlatego jedźmy ostrożnie i odpowiedzialnie.


Napisz komentarz

Komentarze

* 09.11.2025 19:23
Skąd tyle piachu na drodze? Drzwi wyrwane... Zmiażdżone za bardzo jak ze złomowiska wyjęte. Aż trudno uwierzyć . Nie wierzę że to przez drzewo.

* 09.11.2025 19:19
I gdzie jest to drzewo?? Widzę same młode i małe drzewka. Auto zmiażdżone z przodu i cały bok, bo uderzyło w drzewo???

Z wioski 10.11.2025 06:39
* 09.11.2025 19:19
I gdzie jest to drzewo?? Widzę same młode i małe drzewka. Auto zmiażdżone z przodu i cały bok, bo uderzyło w drzewo???
W Smoleńsku też były tylko krzaki i suche brzozy a skrzydło odpadło od bombki w parówce? Jedź na ten zakręt to zobaczysz te" młode drzewka" widać czego w tv słuchasz.

Kazik 09.11.2025 17:08
Przyczyna jest znana. Brawura i nadmierna prędkość

F 09.11.2025 12:53
Tak roztrzaskane auto o tylko drzewo?

TYLE 09.11.2025 11:18
Ile za dużo 90km/h + 100 czy więcej?

Ja 09.11.2025 11:16
Wyjaśniłem. Głupota, brawura i brak doświadczenia to niebezpieczna mieszanka.

Ludwik 09.11.2025 10:52
Uszkodzenia samochodu wskazujà na prędkość poruszania się samochodu; ergo, jedna przeczyna jest juź znana.

baca 09.11.2025 17:27
Masz pewność że zdjęcie nie jest tylko przypadkową ilustracją ? Sami tu "eksperci" się wypowiadają....

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: .Treść komentarza: Nawet jak muszą to robią to niechętnie, z wielką łaską albo wcale… A szczególnie patologiczne parkowanie jest w naszym mieście nagminne zlewane, najwyżej pouczenie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:42Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: PikoloTreść komentarza: Chyba już coś uzbierales za te debilne komentarze. Jedź i wykup niemieckie...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:24Źródło komentarza: Wiemy, co tu będzie. Więcej szczegółów rozbudowy Parku Handlowego w OławieAutor komentarza: PikoloTreść komentarza: Strażnicy i policjanci pracują do emerytury, a robią coś jak muszą. Z własnej inicjatywy, jak ostatnio czytalem, tylko jeden dzielnicowy...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:18Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mysliwyTreść komentarza: Goście na legalu i na widoku zniszczyli trawnik i chodnik. Na zdjęciu na słupie widać znak "zakaz zatrzymywania się i parkowania." Żeby tam wjechać, muszą pokonać dystans wzdłuż po chodniku, a to grube wykroczenie. To się w głowie nie mieści! Gdzie jest Straż Miejska i Policja się pytam? No gdzie? Państwo i miasto z dykty...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:22Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Apelujemy do redakcji o podjęcie tematu zwolnień z podatku osób powiązanych z burmistrzem, w tym między innymi radnego miejskiego z jego ugrupowania! Ten ogromny skandal jest zamiatamy pod dywan! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć że w czasie kiedy są im drastycznie podnoszone podatki, ludzie związani z burmistrzem są z nich zwalniani! Redakcji liczymy na Was!Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: FranzTreść komentarza: Oławianin: To jest ławka? Burmistrz: Na pewno ławka. Oławianin: A może pan się myli, może to nie jest ławka, dajmy na to beczka burmistrza? Burmistrz: To nie jest beczka burmistrza, to jest ławka. Oławianin: Niech się pan dobrze przypatrzy. Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak tylko coś nazywane ławką? Burmistrz: Twierdzę kategorycznie, że to jest lipa! "Wszponydopadlszmal" -chyba się nie pogniewasz, że podkradłem Ci Twoje fajne stwierdzenie z tą beczką.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:34Źródło komentarza: OŁAWA Ławeczka za 120 tys. zł - hitem internetu!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama