Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem społecznie uciążliwy - niewłaściwe parkowania, akty wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości oraz wiele innych. Przez miniony miesiąc mieszkańcy powiatu oławskiego korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB)104 razy, z czego 62 zgłoszenia dotyczyły ruchu drogowego a 42 prewencji. Mundurowi w trakcie służby potwierdzili 48 sygnałów zgłoszonych przez internautów.
Kolejny raz najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi:
➡️ przekraczanie dozwolonej prędkości (41 zgłoszenia),
➡️ nieprawidłowe parkowanie (15 zgłoszeń),
➡️ niewłaściwa infrastruktura drogowa (4 zgłoszenia),
➡️ zła organizacja ruchu drogowego (2 zgłoszenia).
Otrzymano 42 zgłoszenia dotyczące obszaru prewencji tj. grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją (14 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (14 zgłoszeń), miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej (4 zgłoszenia), używanie środków odurzających (4 zgłoszenia), dzikie wysypisko śmieci (2 zgłoszenia) oraz akty wandalizmu, niszczenie zieleni, żebractwo, wałęsające się bezpańskie psy i znęcanie się nad zwierzętami (po 1 zgłoszeniu).
Przypominamy, że każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzili 21 sygnałów zgłaszanych przez mieszkańców, a 8 zgłoszeń już wyeliminowano.
Pamiętajmy, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W sytuacji pilnej interwencji oraz zagrożenia życia i zdrowia należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Powiat oławski. Co najczęściej internauci zgłaszali policji w maju?
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu w maju
- 04.06.2022 13:00
- Źródło: KPP w Oławie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze