Co lepiej wypożyczyć niż kupić w przypadku sprzętu budowlanego?
Częstotliwość użytkowania, rodzaje realizowanych projektów oraz dostępna przestrzeń magazynowa — to trzy najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę, rozważając wynajem sprzętu budowlanego. Jeśli sprzęt będzie wykorzystywany jedynie sporadycznie, tylko na określonym etapie inwestycji lub wymaga specjalistycznej obsługi, wynajem to znacznie korzystniejsza opcja niż zakup. Lista sprzętów do wypożyczenia może być różna, jednak zazwyczaj znajduje się na niej przynajmniej jedna pozycja z poniższych propozycji.
Ciężkie maszyny do prac ziemnych
Zakup ciężkich maszyn do prac ziemnych, takich jak koparki czy ładowarki, wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem w przypadku wielu inwestycji sprzęt ten wykorzystywany jest jedynie przez kilka dni lub tygodni - przez resztę roku generuje jedynie koszty magazynowania i serwisu. Wynajem sprzętu budowlanego to korzystna opcja, która pozwala płacić jedynie za realny czas pracy maszyny.
Maszyny do prac na wysokości
Kolejny sprzęt budowlany wart wypożyczenia to maszyny do prac na wysokości, takie jak podnośniki teleskopowe, nożycowe czy dźwigi. Są one niezbędne jedynie w określonych fazach budowy – głównie podczas montażu konstrukcji stalowych, elewacji czy dachów. Ich zakup mija się z celem, jeśli nie są wykorzystywane regularnie.
Walce i zagęszczarki
Wynajem sprzętu budowlanego to również dobre rozwiązanie w przypadku maszyn do zagęszczania gruntu oraz asfaltu, wykorzystywanych podczas prac ziemnych czy drogowych. Podczas typowej budowy domu czy niewielkiej hali ich użycie ogranicza się do kilku dni. O wiele bardziej opłaca się więc zaplanować, kiedy wypożyczyć sprzęt budowlany, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, a następnie zwrócić – bez martwienia się o magazynowanie czy serwisowanie.
Młoty wyburzeniowe
Na liście sprzętów budowlanych do wypożyczenia znajdują się także maszyny i narzędzia do wyburzeń, rozkruszania betonu czy rozbiórek elementów konstrukcyjnych. Są one drogie i rzadko używane podczas typowych inwestycji budowlanych, dlatego dla większości firm czy ekip remontowych korzystniejsze jest wypożyczenie młota na kilka dni niż inwestowanie w jego zakup.
Rusztowania i podnośniki koszowe
Wynajem sprzętu budowlanego czasem jest korzystny nawet w przypadku, kiedy jest on stosowany regularnie, ale zajmuje sporo miejsca i generuje problemy podczas transportowania między placami budowy. Mowa o rusztowaniach, drabinach i podnośnikach koszowych, których wynajem pozwala uniknąć wielu problemów logistyczno-organizacyjnych. Dodatkowo umożliwia idealne dopasowanie sprzętu do aktualnych robót – zarówno pod względem ilości, jak i rodzaju oraz wysokości.
Dlaczego wynajem sprzętu budowlanego się opłaca?
Wynajem sprzętu budowlanego opłaca się głównie dlatego, że wypożyczalnie przejmują obowiązki związane z jego serwisem, przeglądami technicznymi i ubezpieczeniem. Dzięki temu odciążają wykonawców. Dodatkowo w przypadku awarii maszyny zapewniają jej szybką wymianę – nie trzeba martwić się o naprawy ani przestoje.
Co więcej, wynajem sprzętu to także dostęp do nowoczesnych technologii, które pozwalają realizować zadania na placu budowy szybciej i zgodnie z najnowszymi standardami, bez konieczności ponoszenia wysokich jednorazowych kosztów zakupu najnowszych maszyn.
Nie każda inwestycja wymaga własnego parku maszynowego. Wręcz przeciwnie – w wielu przypadkach można przeprowadzić ją znacznie sprawniej i taniej, decydując się na wynajem sprzętu budowlanego. Sprawdź ofertę Renta dostępną na stronie https://renta.pl i wynajmij dokładnie to, czego potrzebujesz – wtedy, gdy tego potrzebujesz.
(tekst sponsorowany)
Napisz komentarz
Komentarze