Tu straszyło

  • 24.03.2020, 11:36 (aktualizacja 24.03.2020, 11:48)
  • Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii
Tu straszyło
- Celina. Miejsce z mroczną historią, w lesie znajdują się ruiny budynku z ciekawą piwnicą, a nieopodal na wzgórzu stała dawniej wieża - pisze Stephanus Pasjonat i pokazuje zdjęcia

Na efekt nie trzeba było długo czekać. W komentarzach ciekawe historie:

- Dawniej mawiali, że mieszkała tam rodzina żydowska i spalili ich żywcem, ponoć Niemcy. I długo tam.straszyło. Ale czy to prawda? (Mówię o ruinach domu jakieś 20 metrów od drogi asfaltowej)

- Moi nieżyjący dziadkowie mieszkali w Celinie i zawsze wracali do historii tego miejsca - a mieli pole przez drogę do tych ruin, dawniej chodziło się tam na poziomki

- 20 lat temu to włóczyłam się po takich ruinach, a że nabawiłam się pewnych natręctw i strachu, to już omijam takie skarby.

- Mieszkała tam wielopokoleniowa rodzina z małymi dziećmi. Długo było tak, że jak się w nocy jechało rowerem koło tego miejsca, odczuwało się, że ktoś się dosiada i ciężko było jechać, a jak się dojeżdżało do wioski, to było lżej - kto tego doświadczył, wracał do domu zlany potem!

- Kiedyś nie było internetu i człowiek mógł godzinami słuchać różnych historii. Szkoda, że nikt tego nie spisał.

A może jednak ktoś wie coś więcej o tajemnicach Celiny?

 

Źródło: Lokalna Grupa Zwiadowców Historii

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe