Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 lipca 2025 17:20
Reklama BMM
Reklama https://www.mario-web.pl/?fbclid=IwY2xjawKmdmpleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFoU1Vyd1F2VmVBTEJTZXZIAR4R7OQoIiStikie9PkVq_jed6ugpLqCXRABOmzOXsgh5-xjWxRaek2puL_0KA_aem_vRRkult5-xnxh4novgQbiw

Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę!

To hasło nowej kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która rusza od pierwszego października. Akcja ma na celu promocję turystyki rowerowej w regionie
  • Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Podziel się
Oceń

W ramach kampanii powstanie seria spotów promujących aktywną turystykę oraz najpiękniejsze miejsca Dolnego Śląska. Spoty już od października zobaczyć będzie można w telewizji Polsat, w dolnośląskich kinach, w pociągach Kolei Dolnośląskich oraz w social mediach. Pojawią się także inspiracje dla różnych grup turystów, wywiady z gwiazdami sportu oraz seria artykułów na temat szlaków rowerowych w regionie.

Reklama

Dolny Śląsk to bogactwo tras rowerowych – dla mniej i bardziej doświadczonych cyklistów, zarówno na nizinach, jak i w górskim terenie. Poprzez tę kampanię chcemy pokazać potencjał naszego regionu i zachęcić do odkrywania jego uroków z perspektywy dwóch kółek” – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Rowery górskie, szosowe, turystyczne, e-bike, tandemy, cargo, handbike – wybór jest ogromny, podobnie jak wachlarz osób, które na nich jeżdżą. Istotnym elementem kampanii Dolny Śląsk – znajdź swoją trasę jest jej drugi przekaz: RÓWNI W PASJI, podkreślający, że rowery to ekologiczny sposób przemieszczania się, ale i pasja dla każdego – dlatego w spotach prezentowane są osoby z każdej kategorii wiekowej: od dzieci po seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, osoby uprawiające sport zawodowo i amatorsko. Na Dolnym Śląsku każdy z nich znajdzie bowiem swoją trasę.

„Na rowerowych trasach Dolnego Śląska coraz częściej spotkać możemy osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dla nich turystyka i rekreacja są także bardzo ważną formą rehabilitacji i aktywizacji. To tylko potwierdza, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w realizacji pasji czy marzeń” – podkreśla Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych

Długość szlaków rowerowych na Dolnym Śląsku szacowana jest na 8000 km. Ponad 200 pomysłów na rowerowe wycieczki o różnym stopniu trudności można znaleźć na stronie internetowej rowerem.info oraz w aplikacji mobilnej Dolny Śląsk rowerem (dostępnej na telefony z Androidem), w której znajdują się trasy wraz z opisami oraz zdjęciami.

 

DOLNY ŚLĄSK JEST NAJ!

Wybór tras rowerowych w regionie jest ogromny. To tutaj znajduje się, m.in. Singletrack Glacensis największa sieć singletracków (wąskich, jednokierunkowych ścieżek) w Europie! Trasy przebiegają przez malowniczą Kotlinę Kłodzką (Glacensis to jej łacińska nazwa).

Z nizinnych i równinnych rejonów Dolnego Śląska na rajdy rowerowe godne polecenia są Dolina Baryczy z największym kompleksem stawów rybnych w Europie czy największy kompleks leśny w Polsce – Bory Dolnośląskie z ciekawymi trasami wokół Bolesławca, którymi dojechać można do zamków – Kliczkowa oraz Grodźca.

Turyści udający się na zwiedzanie Zamku Książ mogą skorzystać z propozycji wycieczki wokół Książańskiego Parku albo na dwóch kółkach zdobyć Chełmiec, szczyt Gór Wałbrzyskich.

Na południu na żądnych wrażeń cyklistów czekają wyzwania Gór Sowich, Izerskich i Karkonoszy. Do turystyki rowerowej doskonale nadają się również tereny Gór i Pogórza Kaczawskiego – niewielkie wzniesienia nie powinny sprawić problemów amatorom jazdy na rowerze, a powulkaniczne krajobrazy z ciekawymi formacjami, jak Organy Wielisławskie, to raj dla wszystkich, których interesuje naturalne dziedzictwo kraju. #ZnajdźSwojąTrasę


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Nic zabawniejszego dzisiaj nie przeczytam. Gratuluję wiary w "szefa" w urzędzie, ale pragnę wam przypomnieć, że znaczna część z was urzędników też mieszka w Oławie i ponosi pośrednio lub bezpośrednio konsekwencje głupich i chaotycznych decyzji swojego "szefa".Data dodania komentarza: 28.07.2025, 14:04Źródło komentarza: Nie ma zagrożenia powodziowegoAutor komentarza: WiarusTreść komentarza: Uratował tobie tyłek, bo ciebie nie zalało. Pamiętaj, że błędy popełnił rząd i jego instytucje państwowe i to one przysłały nam wodę. Nie potrafili sprognozować opadu pomimo ostrzeżeń i nie przygotowali na maxa zbiorników.Data dodania komentarza: 28.07.2025, 12:18Źródło komentarza: Nie ma zagrożenia powodziowegoAutor komentarza: HeheszekTreść komentarza: I zalało Oławę, i przyszedł armagedon, i unicestwiło nasze miasto. Bosze. Co za tragedia. To gdzie my teraz mieszkamy jak " naszej" Oławy nie ma?Data dodania komentarza: 28.07.2025, 12:16Źródło komentarza: Nie ma zagrożenia powodziowegoAutor komentarza: J23Treść komentarza: A może jaki "Redaktor" taki komentarz...Data dodania komentarza: 28.07.2025, 11:45Źródło komentarza: MINUS za tę ścieżkę rowerowąAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Z takim beznadziejnym burmistrzem, zagrożenie jest cały czas, pokazał chaos i brak zorganizowania w zeszłym roku.Data dodania komentarza: 28.07.2025, 10:39Źródło komentarza: Nie ma zagrożenia powodziowegoAutor komentarza: Frischmann OUTTreść komentarza: Zabrał dzieciom plac zabaw i teren zielony, po to żeby wybudować dodatkowe 50 miejsc w żłobku na starym nie rozbudowującym się osiedlu w pobliżu centrum miasta, w sytuacji gdy już teraz ten żłobek ogłasza dodatkową rekrutację, bo nie ma chętnych na żłobek w tym miejscu. Jednocześnie brak jest jakichkolwiek inwestycji (żłobek, przedszkole, szkoła) na stale rozbudowującym się os. Sobieskiego i os. Nowy Otok. A potem zdziwienie skąd korki w mieście.Data dodania komentarza: 28.07.2025, 08:51Źródło komentarza: Postępują prace przy robudowie miejskiego żłobka
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama