Dobra postawa oławian w Sycowie

  • 22.12.2019, 09:49 (aktualizacja 22.12.2019, 09:53)
  • tuOlawa BS
Dobra postawa oławian w Sycowie Tomasz Muszkieta i jego podopieczny Michał Klukowski dobrze spisali się w tegorocznej edycji zawodów pod hasłem "Grand Prix Sycowa"
Tenis stołowy. Bardzo dobrze spisali się młodzi gracze M-GLKS "Odra" Oława, a także ich szkoleniowiec Tomasz Muszkieta, również aktywnie uczestniczący w zawodach, w zakończonym 8 grudnia cyklu rozgrywek, przebiegających pod hasłem "Grand Prix Sycowa 2019"

Pierwszą rundę już szóstej edycji tego turnieju, cieszącego się sporą popularnością wśród dolnośląskich, ale również wielkopolskich tenisistów stołowych, uroczyście otworzyli 18 maja dyrektor sycowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Ligus oraz burmistrz Sycowa Dariusz Maniak. Inauguracyjne zawody były bowiem jednocześnie turniejem o puchar szefa tego miasteczka, należącego przez wiele lat do regionu wielkopolskiego, a w 1999 roku, po reformie administracyjnej, ponownie przyłączonego do Dolnego Śląska.  W majowej rundzie rywalizowało 39 zawodników, m.in. z miasta i gminy Syców, z Oleśnicy, Legnicy, Lubina, Międzyborza, Jelcza-Laskowic, Baranowa, Bralina, Długołęki, Kępna, Dalborowic, Grabowa, Byczyny i Olszowej.

W pierwszej i drugiej rundzie zabrakło jeszcze reprezentantów Oławy, którzy dołączyli do cyklu po wakacjach, w trzeciej jego odsłonie. - Nie straciliśmy nic na tym, bo niewielu graczy występowało we wszystkich zawodach i w praktyce do klasyfikacji generalnej liczyły się punkty uzyskane w co najmniej pięciu najlepszych dla danego zawodnika startach - tłumaczy Tomasz Muszkieta, trener młodych tenisistów stołowych M-GLKS "Odra" Oława, który również uczestniczył w rywalizacji, w kategorii open, w grupie I, w której walczyli zawodnicy do 40. roku życia.

W najmłodszej kategorii, grupujących uczniów szkół podstawowych z klas I-VI, występowało łącznie sześcioro młodych podopiecznych trenera Muszkiety - Bartosz Borkowski, Michał Klukowski, Patryk Mruk, Karina Piszczyńska, Adam Wolak i uczestnicząca tylko w ostatniej rundzie - Wiktoria Krawczyk. Najlepiej z całej grupy spisał się Michał Klukowski. W turnieju finałowym zajął 2. miejsce, które dało mu wygraną w całym cyklu, z przewagą 80 pkt nad Tomaszem Lechowiczem z LKTS "Zenit" Międzybórz i Pawłem Urbańskim z JKS Poznań.

W pierwszej grupie seniorów, grupującej zawodników w wieku od 20 do 40 lat, w sycowskich turniejach występował Tomasz Muszkieta. W końcowej klasyfikacji zajął ex-aequo czwarte-piąte miejsce, z łącznym wynikiem 100 punktów, które wywalczył w trzeciej i w szóstej rundzie. Tuż za Muszkietą w jego kategorii na szóstym miejscu uplasowała się Malwina Jarecka z Jelcza-Laskowic. W grupie starszych seniorów, powyżej 40 lat, w kilku turniejach występował jej tata Gerard Jarecki, który w końcowej klasyfikacji był jednak poza ścisłą czołówką.

Trener Tomasz Muszkieta podkreśla, że jego podopieczni mogą startować na zawodach poza Oławą i dzięki temu podnosić systematycznie swoje umiejętności sportowe, dzięki wsparciu finansowemu jakie M-GLKS "Odra" Oława otrzymuje z budżetu miasta Oława oraz z Ministerstwa Sportu, w ramach programu "Klub 2019". Szkoleniowiec oławskich tenisistów sportowych przy okazji zwrócił nam także uwagę na nieaktualność określenia "mistrzowie celuloidowej piłeczki", jakiego użyliśmy w jednej z poprzednich naszych publikacji. - Od co najmniej dwóch lat tenisiści stołowi grają piłkami plastikowymi, które są cięższe i większe od tych dawnych, celuloidowych - wyjaśnia trener Muszkieta. - Wprowadzono to ze względów komercyjnych - dzięki nowemu materiałowi, z których robi się teraz piłeczki, są one łatwiejsze w odbiorze i przez to gra jest wolniejsza, a dzięki temu łatwiej się ją śledzi w telewizji...

 

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe