Ile jeszcze ofiar pochłonie to skrzyżowanie?

  • 09.01.2020, 11:03
  • tuOlawa BS
Ile jeszcze ofiar pochłonie to skrzyżowanie? fot. https://www.facebook.com/Wojnowice
Mieszkańcy gminy Czernica i okolic (w tym Miłoszyc) zbierają podpisy pod petycją o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Wojnowicami i Chrząstawą Małą (1928D), a Nadolicami Wielkimi i Miłoszycami (1535D)

To miejsce, w którym zdarzyło się wiele wypadków, także śmiertelnych.

- Ile jeszcze ofiar, w tym śmiertelnych, pochłonie to skrzyżowanie? - pytają mieszkańcy. - Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie w tym miejscu ronda. Ronda w znacznym stopniu zwiększają bezpieczeństwo skrzyżowań, a jednocześnie zwiększają ich przepustowość. Według różnych źródeł liczba wypadków samochodowych maleje o ok. 37–80% w tym liczba rannych od ok. 30–75%, a ofiar śmiertelnych od 50 do 70%. Jednocześnie tam gdzie ronda zastąpiły tradycyjne skrzyżowania opóźnienia w przepływie ruchu zmalały nawet o 89%. Jeżdżąc po Polsce widać, że ronda są budowane w wielu miejscach, prawdopodobnie właśnie z tych powodów. Prosimy o zajęcie się organizacją ruchu na tym skrzyżowaniu, żeby nie dochodziło już w tym miejscu do tragedii.

Petycję można znaleźć TUTAJ

Źródło: Wojnowice

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe