Linoryty Pabla Picassa i Marca Chagall’a zostaną zlicytowane na Wrocławskim Balu Nadziei

  • 14.01.2020, 13:17
  • tuOlawa BS
Linoryty Pabla Picassa i Marca Chagall’a zostaną zlicytowane na Wrocławskim Balu Nadziei
Wrocławski Bal Nadziei pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jacka Sutryka, to bezprecedensowe wydarzenie o charakterze społeczno – towarzyskim, które swoją obecnością uświetnią przedstawiciele środowisk samorządowych, ludzie kultury, artyści i przedsiębiorcy. To również doskonała i prestiżowa okazja mogąca posłużyć firmom z regionu do budowania pozytywnych relacji wizerunkowych poprzez realizowanie misji społecznej i działania na rzecz potrzebujących.

- Pomysł zorganizowania tego balu pojawił się, gdy jedna z koleżanek z naszego klubu zachorowała na raka piersi. Wtedy zobaczyłyśmy, jak wielkie pieniądze potrzebne są na leczenie tej choroby, na kupno sprzętu do diagnozowania i leczenia – mówi Agata Gwadera-Urlep, wrocławska radna miejska i współorganizatorka balu.
Gospodarzem wieczoru będzie Konrad Imiela - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, a także dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
- Wrocławski Bal Nadziei, który organizujemy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jacka Sutryka, to bezprecedensowe wydarzenie o charakterze społeczno – towarzyskim, które swoją obecnością uświetnią przedstawiciele środowisk samorządowych, ludzie kultury, artyści i przedsiębiorcy. Swój udział zapowiedzieli już m.in. aktorzy – Anna Dereszowska i Jan Nowicki – opowiada Agata Gwadera-Urlep.
Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży cegiełek oraz wpływy z licytacji powierzonych przez donatorów przedmiotów, zostaną w całości przekazane na rzecz Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, z przeznaczeniem m.in. na zakup systemu chłodzenia skóry głowy zapobiegający wypadaniu włosów podczas leczenia chemioterapią, wpisujący się w minimalizację działań niepożądanych, które wynikają z leczenia cytostatykami i poprawy jakości życia chorych. Podczas aukcji charytatywnych, które zostaną przeprowadzone w trakcie trwania Balu zostaną zlicytowane, między innymi dwa wyjątkowe dzieła sztuki – linoryty Pabla Picassa i Marca Chagall’a,
pochodzące z prywatnej kolekcji uznanego w Niemczech kolekcjonera sztuki – Bernda Dintera.
Oprawione prace zakupione na aukcji, wraz z certyfikatami autentyczności, już czekają w siedzibie FCC we wrocławskich sukiennicach, by już niebawem znaleźć nowego właściciela. Wielki Bal, Wielkich Serc z Wielką Sztuką w tle. Wielkie emocje będą też z całą pewnością towarzyszyć pozostałym aukcjom, w tym między innymi licytacji piłki z podpisem naszego reprezentanta Roberta Lewandowskiego, której donatorem na ten szczytny cel jest PZPN.
Wrocławski Bal Nadziei, wydarzenie organizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jacka Sutryka, odbędzie się 25 stycznia 2020 r. w Sali Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Całość dochodu zostanie przekazana na rzecz Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.
Cegiełki/bilety wstępu na bal można kupić na stronie www.wroclawskibalnadziei.pl

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe