Nasze oławskie drogi - cz.VII

  • 15.02.2020, 14:57 (aktualizacja 15.02.2020, 15:03)
  • tuOlawa BS
Nasze oławskie drogi - cz.VII Budynki przy dzisiejszej ul .ks F.Kutrowskiego zdjęcie z przedwojennej widokówki z kolekcji Dariusza Kluki
"Ocalić od zapomnienia" - historia Oławy lat 60. i 70. ubiegłego wieku na podstawie zdjęć Lesława Mazura

W poprzednim odcinku skończyliśmy naszą podróż przy skrzyżowaniu drogi tranzytowej Wrocław-Opole, ze zjazdem na Jelcz przy ul. ks. Franciszka Kutrowskego i ul. Władysława Andersa. Niestety, nie znalazłam żadnego zdjęcia powojennego tego placu sprzed przebudowy w latacz sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku muszę wyjaśnić, dlaczego most na rzece Oławce nazwany został "kamiennym mostem". Ta nazwa powstała jeszcze przed wojną. Most był z kamienia i dlatego kamienny, ale powodem tej nazwy było to, że na skrzyżowaniu dzisiejszej Strzelnej z Wł.Andersa był most drewniany (dziś jest betonowy), więc dla odróżnienia i ułatwienia komunikacji wprowadzono nazwę "kamienny most".

Więcej przeczytasz w Gazecie Powiatowej nr 7/2020 z 13.02.2020. Wersja elektroniczna dostępna TUTAJ

tuOlawa BS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 18.02.2020, 12:24
Ładnie było i to wszystko musiała te (...) wojna zniszczyć

Pozostałe