Medalowy początek roku pływaków "Manty"

  • 17.02.2020, 10:31 (aktualizacja 17.02.2020, 10:37)
  • TuOlawa (AH)
Medalowy początek roku pływaków "Manty" Fot.: archiwum UKP "Manta" J-L Podwójnie złota sztafeta dziewcząt "Manty" i dumny z jej osiągnięć trener Żerek
Zawodnicy jelczańskiego klubu po raz trzeci z rzędu zwyciężyli drużynowo w prestiżowych zawodach międzyregionalnych, w Osiecznicy koło Bolesławca. Odnieśli także sporo sukcesów w startach indywidualnych...

Mityng, w którym głównym trofeum był puchar wójta osiecznickiej gminy, rozgrywano po raz siódmy - tym razem 31 stycznia i 1 lutego. W tegorocznej edycji uczestniczyło 358 zawodników, reprezentujących 25 dolnośląskich klubów oraz czworo młodych pływaków z UKS "Maratończyk" Ostrów Wielkopolski. W tej pierwszej grupie było 15 przedstawicieli UKP "Manta" Jelcz-Laskowice: Karol Cembala, Zuzanna Cholewa, Maciej Drzycimski, Anna Kicińska, Jakub Kobuszyński, Aleksandra Laszczak, Hanna Misiewicz, Oliwier Pańka. Nicola Piebiak, Marta Piskorska, Karolina Skrętkowicz, Olivia Sławińska, Maria Wilgosz, Maja Włodarczyk oraz Wiktor Wołodko.

Najlepszą zawodniczką mityngu została Nicola Piebiak, zdobywczyni 6 złotych medali - za zwycięstwa w wyścigach na 50 i 100 m stylem dowolnym, 50 i 100 m grzbietowym oraz 50 m motylkowym i 100 m stylem zmiennym.

Świetnie się spisała także Aleksandra Laszczak, która zdobyła łącznie 6 medali, w tym 3 złote za pierwsze miejsca w wyścigach na 50 i 100 m stylem grzbietowym, a także na 50 m motylkowym. Ponadto pływaczka "Manty" była druga w rywalizacji dziewcząt z rocznika 2007, na 50 i 100 m stylem dowolnym i trzecia na 100 m zmiennym.

3 złote krążki wywalczyła Anna Kicińska, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2004), w wyścigach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz na 50 m dowolnym. W finale wyścigu na 100 m stylem zmiennym Ania przypłynęła do mety na trzeciej pozycji, za co została uhonorowana brązowym medalem.

Dwa złote i dwa brązowe krążki oraz jeden srebrny, zawisły podczas dekoracji na szyi Oliwii Sławińskiej - za wygranie rywalizacji na 100 m stylami zmiennym i klasycznym oraz za drugie miejsce w wyścigu na 50 popularną "żabką" i za trzecie na dystansie 50 m w stylach dowolnym i motylkowym.

Dwa srebrne i dwa brązowe medale przywiozła do Oławy z Osiecznicy Maria Wilgosz - za drugie miejsca w wyścigach na 50 m stylem grzbietowym i 100 m zmiennym, a także za uplasowanie się na trzecich pozycjach w rywalizacji na 100 i 200 m stylem dowolnym.

Stawkę medalistów indywidualnych uzupełnili: Maja Włodarczyk (srebro za 100 m stylem motylkowym i brąz za 50 m dowolnym), Marta Piskorska (II miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym), Maciej Drzycimski (2 brązowe krążki za zajęcie trzecich pozycji w wyścigach na 50 i 100 m grzbietowym) oraz Karol Cembala, Hanna Misiewicz i Wiktor Wołodko - brązowi medaliści w rywalizacji na 220 m dowolnym, 100 m motylkowym i 50 m klasycznym.

Na medalowy dorobek UKP "Manta" złożyły się także sukcesy reprezentantów jelczańskiego klubu w wyścigach sztafetowych. Dwa złote krążki wywalczyła sztafeta dziewcząt, w składzie: Kicińska, Wilgosz, Sławińska i Piebiak, rywalizująca na dystansach 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m zmiennym. W tym drugim wyścigu srebrny medal wywalczyła druga sztafeta "Manty", w której płynęły: Laszczak, Misiewicz, Włodarczyk i Piskorska. Brązowy krążek wywalczyli czterej chłopcy z "Manty" - Kobuszyński, Wołodko, Pańka i Drzycimski - w wyścigu sztafetowym na 50 m stylem zmiennym.

Pływacy UKP "Manta" Jelcz-Laskowice, dopingowani przez liczne grono swoich fanów, głównie rodziców, a także dowodzeni przez trenera Romana Żerka, obchodzącego w drugim dniu osiecznickich zawodów urodziny, zdobyli łącznie 37 medali, w tym 16 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych. W efekcie jelczański klub po raz trzeci z rzędu wygrał rywalizację drużynową i zdobył główne trofeum mityngu - puchar wójta gminy Osiecznica. Dodatkową nagrodą dla jelczańskiej ekipy był nocleg w królewskich apartamentach największej atrakcji turystycznej gminy Osiecznica, jaką jest przepiękny i stylowy zamek Kliczków.

Krzysztof A. Trybulski [email protected] Fot.: archiwum UKP "Manta" J-L

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe