Ile dzików do odstrzału w powiecie oławskim?

  • 17.02.2020, 14:27 (aktualizacja 17.02.2020, 14:43)
  • Żródło: Starostwo Powiatowej w Oławie
Ile dzików do odstrzału w powiecie oławskim? Fot. Adam Polit Zdjęcie ilustracyjne
Na terenie województwa dolnośląskiego prowadzony będzie odstrzał sanitarny dzików

Poniżej publikujemy rozporządzenie wojewody oraz liczbę dzików do odstrzału na terenie powiatu oławskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowej w Oławie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gucek
Gucek 19.02.2020, 15:41
@Jacku, jeszcze jedno. Chyba całkowicie nie wiesz na jakiej podstawie będzie ten odstrzał. Nie chodzi o szkody wyrządzane przez dziki, a na tych najbardziej się skupiasz, tylko o ASF. Co do szkód, to ludzie zabierają dla siebie tereny, które wcześniej zasiedlały dziki i inne zwierzęta.
Co do ASF, którego w naszym regionie nie ma a ma być odstrzał, to na świecie panuje jakiś koronawirus i łatwo przenosi się między ludźmi. U nas tego wirusa jeszcze nie ma ale jakie zaproponujesz działania, żeby do nas nie dotarł? Odstrzał ludzi? Oby nie!
Gucek
Gucek 19.02.2020, 15:27
@Jacku, jakie fakty? Żadnych nie przedstawiłeś, tylko piszesz samymi ogólnikami!
Artykuł dotyczy naszych okolic, więc proszę przedstaw wiarygodne informacje gdzie dziki wyrządziły szkody w ciągu ostatniego roku w mieście lub na ogródkach działkowych?

Wpisz w wyszukiwarkę to hasło:

"Mapa ognisk i przypadków ASF w Polsce oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) nr 2017/2411 z dnia 20 grudnia 2017 r.)"

Jak już zapoznasz się z mapą, to odpowiedz mi w jaki sposób ASF dotarło do Warszawy? Amerykanie je zrzucili tak jak kiedyś stonkę? Otóż nie, zawlekli je myśliwi na butach razem z krwią zamordowanych dzików.

I na koniec tylko dla osób o mocnych nerwach (!!!) film jak wygląda śmierć dzika. Tylko nie pisz, że to film z USA, bo śmierć wszędzie wygląda tak samo.

https://www.youtube.com/watch?…
Jacek
Jacek 19.02.2020, 07:52
(...)
(...)
(...)
Do Gucek! Nie wiem czy takie bzdury? Fakty mówią same za siebie. Oprócz tych, które udało mi się na szybko odnaleźć jest wiele, bardzo wiele innych nawiązujących do szkód jakie wyrządzają dziki w miastach, parkach, ogródkach działkowych itp. Skoro nie ma innego sposobu na pozbycie się ich, to pozostaje tylko odstrzał! Temat rzeka, ale nie przekonałeś mnie do swoich racji! Pozdrawiam serdecznie i życzę kolejnych udanych spotkań z dzikami! Oby każde zakończyło się szczęśliwie?
Gucek
Gucek 18.02.2020, 15:03
@Jacek, bzdury opowiadasz. Miałem okazję spotkać dzika w lesie i na mój widok uciekł, to po pierwsze. Po drugie, jak na odstrzale znają się tak jak kiedyś na wycince drzew (każdy charatał co tylko mu przeszkadzało) to słabo to widzę. Po trzecie proponuję zobaczyć na mapę gdzie występuje ta choroba. I na koniec bonus: w okolice Warszawy choroba została zawleczona przez myśliwych, którzy prowadzili odstrzał chorych dzików i na ich butach razem z krwią dzików przytargali chorobę.
Jacek
Jacek 18.02.2020, 09:54
Bardzo dobrze, że ktoś o tym myśli! Profilaktyki nigdy zbyt wiele. W wielu miastach sytuacja jest nie do opanowania. Dziki poruszają się ulicami i coraz częściej dochodzi do agresywnych zachowań wobec ludzi. Czy tego chcemy? Poszukajcie w necie, to zrozumiecie! Ja, podobnie jak wielu z Was nie jestem za bezmyślnym strzelaniem do zwierzyny, ale w tym przypadku akcja jest przemyślana i przygotowana przez ludzi, którzy się na tym znają. Łatwo jest stawać w obronie niewinnych dzików zza klawiatury komputera, gorzej gdyby mieć bezpośredni kontakt z takim dzikim zwierzem, nie mając pewności jak się zachowa i kiedy nas zaatakuje? Niech każdy robi to, na czym się zna.
cześ
cześ 18.02.2020, 08:57
jakie morderstwa??? to zwyczajny odstrzał!!!
Mee
Mee 17.02.2020, 17:04
Na wiejskiej jest dużo dzikow.. Tam do ostrzału..
Gucek
Gucek 17.02.2020, 15:14
Masakra jakaś! Ktoś powpisywał w tabelkę cyferki i zaczynają bezsensowne morderstwa. W naszym regionie nie stwierdzono tej choroby!

Pozostałe