Nie powinni, a jednak korzystają

  • 25.03.2020, 14:47 (aktualizacja 25.03.2020, 15:02)
  • TuOlawa (AH)
Nie powinni, a jednak korzystają
Czytelnik denerwuje się bezmyślnym zachowaniem niektórych mieszkańców i podsyła zdjęcia.

Tak było przed godziną 11.00 na jednym z oławskich osiedli. Wczoraj burmistrz apelował, aby nie korzystać z siłowni plenerowych, wszelkich urządzeń do rekreacji i podwórkowych placów zabaw... Dziś mieszkaniec obserwował przez okno dwie kobiety, które zabrały dziecko w takie miejsce:

- Tak wygląda przestrzeganie zakazu - pisze mieszkaniec.- Dwie panie z dzieckiem. A firmy zbankrutują, bo nie mogę pracować, ludzie trafia na bezrobocie. Ale panie mają to gdzieś...
 
TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miro
Miro 28.03.2020, 23:36
A ja wcale nie dziwie się czytelnikowi. Zakaz to zakaz !!! Jak ktoś tego nie rozumie to powinien ponieść konsekwencje. Kiedy do Was dotrze, że takim zachowaniem narażacie nie tylko siebie ale i innych. Jak ktoś już pisał, nie po to przedsiębiorcy zamykają działalności, zaciskają pasa, żeby jeden ułom z drugim mieli w nosie całą powagę sytuacji. Ja też mam dziecko, też nudzi mu się w domu, ale nie wychodzę na place zabaw. Każdy chciałby wyjść. Dlaczego ktoś ma być uprzywilejowany. Te panie powinny zostać ukarane. I jeszcze jedna rzecz, kiedy wreszcie lemingi zrozumieją, że toczy się wojna, batalia o życia. Jak chcecie się zarażać, to zgłoście się do eksperymentów na szczepionkę, jeszcze Wam za to zapłacą. Jak widać polskiemu społeczeństwu nie można popuścić. Róbcie tak dalej, to wprowadzą takie zakazy jak w Jordanii, gdzie za wyjście z domu trafia się obecnie do aresztu.
...
... 26.03.2020, 15:24
Wyszła kobieta z dziećmi na dwór, to cos strasznego??? A jak siedzi w domu to jest inaczej?? Jest na świeżym powietrzu nic zlego nie robi. Proszę Cię cztelniku, jednocześnie konfidencie marwt sie o siebie.Wirus to wykonczy tych co psychicznie sie nastawiaja na zagładę to jest grupa jak co roku. Panika i strach jest zbędny. Niech kazdy pilnuje siebie i swojej higieny.
MaxiKaz
MaxiKaz 26.03.2020, 07:39
Widzę ze wracamy do „najchlubniejszych” tradycji z czasów komuny czyli donosik, strzał z ucha i fotka „czarnego luda”. Można jednak lepiej było by zwrócić uwagę tym osobom aby przestały postępować bądź co bądź lekkomyślnie ale żeby lecieć z tym odrazu do gazety? (swoją droga - tuolawa.pl publikując takie „strzały z ucha” zaczynacie przypominać gazetę szechterową. Pilnujmy sami siebie a nie donosimy na innych !
Wdechę
Wdechę 26.03.2020, 11:26
Tu chodzi o życie wielu ludzi, pisowcu zatwardziały! Ale ciebie to nie obchodzi - TYLKO PiS i władza się liczy.
Gość¹23
Gość¹23 26.03.2020, 04:22
Brawo za ignorancje i (...).
Włosi do dzisiaj za ignorancje zapłacil 7800 zgonów
We Fracji Francji trupy kładą na lodowiskach bo krematorium nie wyrabiają
Oby tak dalej to ich dogonimy 😎😎😎😎😎
Brawo dla tych co piszą że gazeta szuka sensacji
Antoni
Antoni 25.03.2020, 20:01
Jeśli te panie są rodziną to nie łamią żadnych restrykcji. A tak na marginesie. Jeśli już gazeta chciała na coś istotnego zwrócić nam uwagę to mogła znaleść lepszy przykład.
Miro
Miro 28.03.2020, 23:38
Łamią geniuszu, bo jest zakaz korzystania z placów zabaw !!!
Wiesław
Wiesław 26.03.2020, 11:35
Na przykład twój?! Ludzie piszą do Gazety, to co mają nie reagować? Każdy się boi ale nie ty, bohaterze.
Łun
Łun 25.03.2020, 19:40
A kto karynom zabroni wyjść z Brajankiem ?
Gość
Gość 25.03.2020, 18:42
Czytam to co piszecie i nie rozumiem z kąt taki atak na tych ludzi. Chwila gdzie dziecko będzie na placu to nie katastrofa, nie ma kontaktu z innymi ludźmi.
Odpowiednia dezynfekcjia rąk i po sprawie.
Nie popieram spotkań dzieciaków na placu zabaw ale to tylko jedno...
Nie dajmy się zwariować...
as
as 26.03.2020, 11:29
nie wiesz "z kąt "? A s tamtont!
Jasiu
Jasiu 25.03.2020, 18:14
Od stania na otwartym placu chyba się nie zarazi. Zakaz chyba dotyczy potencjalnego kontaktu z innymi, ewentualnie wirusa na zabawkach.
Anonim
Anonim 25.03.2020, 17:44
Gratuluję. Wyjść dzieckiem trzeba na spacer na nie na plac zabaw. Moja znajoma z pracy zrobiła to samo w niedzielę od wczoraj jedno z dzieci leży w szpitalu z gorączka i czeka na wynik. Niestety leży samo bez rodzica bo nie wolno.
anonim
anonim 25.03.2020, 17:25
CZYTELNIK!- co to konfidencja!, zajmij się sobą i pilnuj siebie ,NIE DAJMY PONIEŚĆ SIĘ PANICE! Spróbuj wysiedzieć w domu z dzieckiem , jest ciepło i ma być jeszcze cieplej i nie donoś! Boisz się to zamknij się w domku! W sobotę i niedzielę ma być ciepło bacznie obserwuj bo matek z dziećmi i rodziców oraz spacerowiczów będzie dużo wiecej. Z resztą już dziś mnóstwo starych babć i dziadków nie zawsze parami chodzą na spacerki .Nikt tego nie kontroluje , bo jest to przepis nie do wyegzekwowania , a na spacer wyjść można i nikt nikomu tego NIE ZAKAŻE!-zdrówka i optymizmu , bez paniki!
Miro
Miro 28.03.2020, 23:40
To wychodź, przekonasz się czy będzie egzekwowane czy nie. Życzę też dużo zdrowia, szczególnie dziecku, bo może się przydać jak ma się tak nieodpowiedzialnego rodzica.
WOYTEK
WOYTEK 25.03.2020, 18:12
Ty głupi jesteś czy udajesz ? JEST ZAKAZ !
co w tym nie tak?
co w tym nie tak? 25.03.2020, 16:51
Stanie na placu zabaw , a korzystanie z jego urządzeń to subtelna różnica
Mlpdy
Mlpdy 25.03.2020, 15:53
To czemu place zabaw noe sa zamknietw na klucz lub kłódkę???
Gość
Gość 25.03.2020, 15:52
Brak słów. Głupota. Brawo dla tych pań 👏👏
Brak mi słów
Brak mi słów 25.03.2020, 15:45
Czytelnik, to nie sie zajmie sobą i koronawirusem... jak nie ma małych dzieci to nie wiem jak to jest siedziec cały czas w domu.Dziecko musi wyjsc na dwór. Rozumiem zakaz zakazem, ale bez paniki. To jest normalna rzecz. I zdjecia tego typu i za chwilę sto komentarzy, ze trzeba karać takie zachowaniei itp, lepiej zostawic dla siebie a wy co macie takie zajęcia to zapraszam do sklepu albo do przychodni co siedzi 20os wiecznie.
bol
bol 28.03.2020, 23:42
Jak zaczną się masowe pochówki to szybko zmienisz zdanie.
Andrzej
Andrzej 25.03.2020, 16:34
i przez takie tepe strzaly jak ty ludzie sa chorzy. Siedzenie w domu to nie zabawa
Somsiad :)
Somsiad :) 25.03.2020, 15:34
Trzeba karać mandatami aż do skutku i monitorować takie miejsca.
Cześ..
Cześ.. 25.03.2020, 15:23
Oława.. aż strach wjeżdżać do tego miasta..
Kasia
Kasia 25.03.2020, 15:20
Jedna rodzina z jednym dzieckiem. Bez przesady.
bol
bol 28.03.2020, 23:43
Plac zabaw!!! Zakaz!!! Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Xx
Xx 25.03.2020, 15:06
Jakby jedna z drugą dostala mandat to może by się ogarnęły.
Gad
Gad 25.03.2020, 18:29
Dokładnie i nie taki 500 zł triche wyzszy


Gość