Uratowali z pożaru starszą kobietę. Burmistrz dziękuje

  • 08.04.2020, 13:43
  • Żródło: www.facebook.com/UrzadMiastaOlawa/
Uratowali z pożaru starszą kobietę. Burmistrz dziękuje
Tomasz Frischmann podziękował dziś trzem mieszkańcom Oławy - Tomaszowi Kocendzie, Mariuszowi Ornatowskiemu, Adamowi Bednarzowi, którzy 30 marca uratowali z pożaru starszą kobietę.

Burmistrz złożył wyrazy uznania dla ich bohaterskiej postawy, odwagi i poświęcenia oraz wręczył listy gratulacyjne i zestawy miejskich pamiątek - czytamy na facebookowym profilu "Miasto Oława". 

 

Źródło: www.facebook.com/UrzadMiastaOlawa/

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.04.2020, 20:53
Dzień dobry. Szanowny Panie Burmistrzu to bardzo dobrze, że dostrzega Pan oddolne działanie mieszkańców, szczególnie gdy mamy do czynienia z bezpieczeństwem w tym ratowaniem zdrowia i życia innych. Pozwoli Pan jednak, że chciałbym usłyszeć a może zobaczyć Pana oraz podległych Panu pracowników UM jak reagujecie Państwo na obecną sytuację związaną z Pandemią. W jaki sposób wspiera pan nasze służby medyczne. Wiem wiem szpital to jednostka podległa Staroście, ale może jednak coś w tym temacie czyni Pan oraz UM ? Czy spytał Pan kogoś w szpitalu lub oławskich przychodniach jak im - pracownikom; lekarzom, pielęgniarkom, sprzątaczkom czy ratownikom medycznym się aktualnie pracuje. Jakie mają potrzeby, oczekiwania. Czy w swoim Zespole Zarządzania kryzysowego posiada Pan środki, które mogą być aktualnie wykorzystane i przeznaczone dla wsparcia i pomocy ludzi. Czy ktoś o to pytał, zwracał się np. Starosta z którym tworzycie przecież wyborczą koalicję ? Chwali się Pan tarczą samorządu, która NIESTETY wg mojej skromnej oceny jest niczym innym jak "przekalkowaniem" już istniejących rozwiązań zaproponowanych przez nasz Rząd. Samo zwolnienie, zresztą jak słusznie zauważył Pan R. Kaczor lokalnego biznesu z czynszu za wynajem lokalu to o wiele za mało. Zresztą niewiele lokali jest w gestii UM. Niestety spora część to własność prywatna. Może należało by się zastanowić nad innym wsparciem. Może trzeba zapytać telefonicznie lub mailowo naszych przedsiębiorców jak oni sobie radzą w tej trudniej sytuacji. Czy maja jakieś oczekiwania od władz samorządowych. Czy zrobił to Pan lub ktoś z Pańskich ludzi? Jeśli tak, to Ok. Ala sam jako osoba w biznesie kontaktowałem się z wieloma osobami. Niestety tak jak i do mnie nikt się nie zgłaszał, nikt nie telefonował. A niektórzy właśnie na Pana głosowali, zaufali Panu i co ??? !!! Czy spytał Pan nauczycieli - przecież Pańska małżonka jest nauczycielem, czy wprowadzony aktualnie system szkolenia w naszym mieście jest ok ? Czy nauczyciele mają jakieś problemy, przemyślenia. Czy rodzice z aktualnym wirtualnym systemem kształcenia swoich dzieci mają problemy. Jeśli tak to ok, ale wątpię, bo jakoś takich pytań nigdzie nie zauważyłem. Sam osobiście rozmawiałem z 3 dyrektorami placówek oświatowych w Oławie, które podlegają Panu oraz kilkunastoma nauczycielami oraz rodzicami. Nie chciał by Pan usłyszeć o czym oni mówią. Moje dzieci mają odpowiedni sprzęt i mają taką możliwość nauki a inne...? Czy Pan pozyskał odpowiednią informacje jak to wygląda w Oławie w okresie, gdy dzieciaki nie chodzą do szkoły. Jeśli tak to proszę poinformować mieszkańców o tym. Jeśli jest wszystko ok to tylko należy się cieszyć. Ale jest źle, by nie powiedzieć fatalnie. Zatem pozostawiam Pana z tymi przemyśleniami i żywię nadzieję na Pańska, osobista refleksję. Pozdrawiam jako osoba, która zawsze służy wsparciem, pomocą i radą - Mieszkaniec.

Pozostałe