75 lat po II wojnie światowej

  • 08.05.2020, 11:08
  • (tk)
75 lat po II wojnie światowej
Starosta oławski Zdzisław Brezdeń złożył wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie

Upamiętnił w ten sposób 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Starosta, w imieniu samorządu Powiatu Oławskiego, oddał w ten sposób hołd obrońcom Ojczyzny i wszystkim żołnierzom za ich poświęcenie i walkę o wolność na wszystkich frontach tego konfliktu zbrojnego.

- Przypomnijmy, że jedną z tablic znajdującą się przy Pomniku Losów Ojczyzny odsłonił i złożył pod nią wieniec prezydent RP Lech Kaczyński podczas wizyty w Oławie 11 lat temu, w dniu 28 maja 2009 roku - czytamy na Facebooku Starostwa Powiatowego. - Jest ona poświęcona walkom Sił Zbrojnych na Zachodzie w czasie II wojny światowej. II wojnę światową zakończyło podpisanie 7 maja 1945 w Reims aktu bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, który wszedł w życie 8 maja 1945. Należy zaznaczyć, że kapitulacja nie zakończyła wszystkich działań wojennych. Wojna na Pacyfiku trwała jeszcze do 2 września. Dopiero kapitulacja Japonii przesądziła o całkowitym zakończeniu największego w dziejach świata konfliktu.

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 13.05.2020, 09:21
Jedyny wiecznie niezłomny

Pozostałe