48 skontrolowali - prawie wszyscy jechali za szybko

  • 15.05.2020, 14:45
  • Źródło: KPP w OŁAWIE
48 skontrolowali - prawie wszyscy jechali za szybko Zdjęcie ilustracyjne
14 maja w całym kraju był prowadzony „Kaskadowy pomiar prędkości”. Jak kontrole policyjne wypadły w naszym powiecie i województwie?

Policjanci z oławskiego ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu działania, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów w zakresie ograniczeń prędkości. Na 48 skontrolowanych pojazdów, aż 40 kierowców jechało za szybko. wobec nich zastosowano postępowanie mandatowe. - Akcja miała na celu dyscyplinowanie kierowców, którzy rażąco ignorowali obowiązujące limity prędkości i po minięciu patrolu policji „dodawali gazu”, ponownie przekraczając dozwoloną prędkość - mówi podinsp. Alicja Jędo. - Kaskadowy pomiar prędkości polegał na tym, że kontrola prowadzona była na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogły brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Oławscy funkcjonariusze akcję przeprowadzili w porozumieniu z policjantami ze Strzelina i z Brzegu (woj. opolskie). Niestety, pomimo wielu działań prewencyjnych wielu kierowców lekceważy przepisy zapominając, że ograniczenia prędkości mają na celu bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oławscy policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę , o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych, a także  stosowanie na drodze „zasady ograniczonego zaufania”.

Na terenie całego województwa na 1389 skontrolowanych pojazdów aż 831 jechało za szybko.

Źródło: KPP w OŁAWIE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
daron
daron 15.05.2020, 18:14
brawo!

Pozostałe