144 mieszkania plus w Oławie z pozwoleniem na budowę! Kiedy start prac?

  • 20.05.2020, 16:01 (aktualizacja 21.05.2020, 20:05)
  • Źródło: nieruchomosci.pfr.pl/
144 mieszkania plus w Oławie z pozwoleniem na budowę! Kiedy start prac?
Jest pozwolenie na budowę 144 mieszkań przy ul. Paderewskiego w Oławie. Osiedle powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A. Początek prac budowlanych jesienią 2020 roku.

Osiedle w Oławie to trzy budynki, które pomieszczą 144 mieszkania o średniej powierzchni 50 mkw. Inwestycja będzie realizowana na niespełna 1,4 hektarowej działce wskazanej przez oławski samorząd. Projekt, przygotowywany przez warszawską pracownię MH Architekci, zakłada powstanie kameralnego osiedla z niskimi, czterokondygnacyjnymi blokami i wyraźnym podziałem na przestrzeń wspólną i prywatną.

- Jesteśmy w końcowej fazie projektu zespołu mieszkaniowego w Oławie. W trakcie prac projektowych wypracowywane są optymalne rozwiązania pod kątem ekonomicznym, estetycznym i realizacyjnym. Merytoryczny udział w spotkaniach zapewnili również przedstawiciele gminy jako czynny uczestnik procesu projektowego. Dzięki determinacji i zaangażowaniu tak wielu podmiotów prace projektowe postępują sprawnie a współpraca wszystkich stron zapewnia możliwość wypracowania optymalnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że ta inwestycja spełni oczekiwania mieszkańców Oławy i na trwałe wpisze się po stronie sukcesów programu mieszkaniowego – zaznacza Michał Hincz z pracowni MH Architekci

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, także tych realizowanych przez oławski samorząd.

- Miasto Oława kładzie duży nacisk na budownictwo mieszkaniowe będące nieodzownym elementem jego rozwoju . Prężnie rozwija się  tu budownictwo deweloperskie oraz  TBS. Na uwagę zasługuje  zrealizowany projekt przebudowy zabytkowych stajni i ujeżdżalni oraz ich adaptacja i przystosowanie na cele mieszkaniowo – usługowe. Inwestycja ta  otrzymała w Berlinie nagrodę przyznawaną w międzynarodowym konkursie organizowanym przez niemiecki bank rozwoju KfW . Projekt zrealizowany w Oławie przez TBS w Kamiennej Górze, został wybrany jako najlepszy na świecie projekt mieszkaniowy roku 2019. Jury wyróżniło naszą inwestycję, która jest szczególnym projektem, łączącym rewitalizację zabytkowych budynków z 1895 roku z funkcjami mieszkaniowymi i społecznymi. Realizacja programu Mieszkanie Plus to kolejna inwestycja,  która znacznie zwiększy dostępność mieszkań na wynajem na lokalnym rynku – przekonuje burmistrz Oławy Tomasz Frishmann

Dalszy harmonogram inwestycji przy ul. Paderewskiego zakłada uruchomienie przetargu na wybór generalnego wykonawcy osiedla latem bieżącego roku, z kolei planowana data rozpoczęcia robót budowlanych to październik 2020. Zgodnie z założeniami, mieszkania mają być gotowe jesienią 2022 roku.

W Oławie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie  składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne zwykle ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Osiedle w Oławie to nie jedyna dolnośląska inwestycja spółki PFR Nieruchomości. Nieco ponad rok temu pierwsi najemcy wprowadzili się do mieszkań wybudowanych na wałbrzyskim Podzamczu. Inwestycja przy ul. Husarskiej jest objęta dopłatami do czynszu, które przekraczają 400 złotych miesięcznie. Inną dolnośląską lokalizacją jest Zgorzelec, w którym trwa projektowanie 220 mieszkań przy ul. Lubańskiej. Ponadto, w stolicy Dolnego Śląska, spółka PFR Nieruchomości projektuje kolejne mieszkania. Najbardziej zaawansowany jest projekt w centrum Wrocławia przy ul. Kolejowej, gdzie powstanie osiedle na blisko pół tysiąca mieszkań. Kolejnych 1,3 tys. mieszkań ma powstać w północno- wschodniej części miasta w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej. Pod koniec kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję tego osiedla. Jego laureatem została krakowska pracownia BE DDJM.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

 

 

Źródło: nieruchomosci.pfr.pl/

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oławianin
Oławianin 22.05.2020, 13:09
Do oławskiej władzy. Nieudolna władza naszego miasta już rok temu się podniecała że będą tam budować bloki a nawet szpadla jeszcze nie wbili. Nie mówiąc o rondzie na Kutrowskiego i Lipowa.alternatywa droga przy Spacerowj, dalej trzeba jeździć po dziurach. Ważne że mamy baden w postaci dużego brodzika za 30mln. Po prostu brak słów, ale ważne ze dalej obiecują. Pozdro
olavian
olavian 21.05.2020, 08:40
Ludzie,będą mieszkania za darmo od miasta,szybko!
Jarek
Jarek 20.05.2020, 20:11
Słyszałem, że tam jest jedno miejsce parkingowe na dwie rodziny. To mieszkania dla biednych i bezdomnych.
J
J 21.05.2020, 17:33
Określa to MPZP i nie można wybudować czegoś niezgodnego z MPZP. Nie sądzę, że MPZP w tamtej okolicy dopuszczało tak mało miejsc parkingowych, z resztą byłby to totalny idiotyzm. W tamtej okolicy jest bodajże 1,5 miejsca na mieszkanie.

Pozostałe