Szukają chętnych do komisji

  • 14.04.2019, 09:47
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Szukają chętnych do komisji

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk apeluje o pomoc w przeprowadzeniu egzaminu ósmoklasisty (15 – 17 kwietnia 2019r.).

Chęć udziału w zespole nadzorującym można zgłaszać poprzez formularz albo bezpośrednio w siedzibie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu lub delegaturach znajdujących się pod wskazanymi poniżej adresami. Można się także zgłaszać mailowo: [email protected] lub telefonicznie 502 097 536. Każda osoba, która zgłosi swój akces, otrzyma informację zwrotną dotyczącą udziału w pracach zespołu we wskazanej szkole. Dyrektor szkoły rozstrzygnie wątpliwości, dotyczące kwalifikacji kandydata do zespołu nadzorującego, w oparciu o posiadane przez niego dokumenty i podejmie ostateczną decyzję o powołaniu do zespołu. Zgodnie z przepisami na miesiąc wcześniej w szkołach zostały powołane zespoły nadzorujące przebieg egzaminów. Organizacji egzaminów zagraża akcja protestacyjna pracowników oświaty. Na podstawie zmian do rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego podpisanych 2 kwietnia 2019 r. możliwe jest zaangażowanie w organizację egzaminów osób z zewnątrz posiadających kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, w tym emerytowanych nauczycieli i nauczycieli akademickich. Chęć udziału w zespole nadzorującym można zgłaszać poprzez FORMULARZ: https://edu.kuratorium.wroclaw.pl/egzaminy/ albo bezpośrednio w siedzibie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W skład zespołu nadzorującego danego dnia nie może wchodzić osoba posiadająca kwalifikacje kierunkowe zgodne z przedmiotem, z którego w tym dniu przeprowadzany jest egzamin. Terminy egzaminów Egzamin ósmoklasisty: 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) język polski 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) matematyka 17 kwietnia 2019 r. (środa) język obcy nowożytny
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytanie
Pytanie 14.04.2019, 17:49
" Każda osoba, która zgłosi swój akces, otrzyma informację zwrotną "
jak się okazuje nie każda osoba. Kogo trzeba znać aby zostać członkiem komisji?
Były nauczyciel
Były nauczyciel 14.04.2019, 10:53
Dwa razy wysłąłem ten formularz, deklarowałem udział w egzaminach i gimnazjalnych i osmoklasisty. Nikt się do mnie nie zgłosił. Ten kontakt to ściema , zatrudniaja swoich znajomych .

Pozostałe