Starostwo zapłaci byłej dyrektor PCPR. Trybułowska: - Jako człowiek wygrałam

  • 01.06.2020, 12:50 (aktualizacja 02.06.2020, 12:26)
  • TuOlawa (AH)
Starostwo zapłaci byłej dyrektor PCPR. Trybułowska: - Jako człowiek wygrałam Małgorzata Trybułowska uznała, że została niesłusznie zwolniona z pracy. Poszła do sądu. - Chcę odpocząć, zregenerować zdrowie i siły, bo to, co się stało, to był dla mnie duży cios - mówi. - Żyję swoim szczęściem rodzinnym, jest mi bardzo dobrze
Pod koniec roku 2019 Zarząd Powiatu w Oławie odwołał Małgorzatę Trybułowską z funkcji dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Przepracowała tam 21 lat. Jako powód zwolnienia podawano "Utratę zaufania" i "brak wystarczających zdolności do kierowania placówką, zapewnienia prawidłowej organizacji pracy i prawidłowego ułożenia relacji z pracownikami". Trybułowska już wtedy zapowiedziała, że sprawiedliwości będzie szukać w sądzie. Sprawa się zakończyła

Na początku lutego Witold Niemirowski, nadzorujący PCPR z ramienia Zarządu Powiatu wyjaśniał w "Powiatowej", że sygnały o tym, że źle się dzieje PCPR pod kątem relacji międzyludzkich, docierały wcześniej, ale nasiliły się pod koniec 2019 roku. - Postanowiliśmy więc zareagować i zleciliśmy przeprowadzenie w tej jednostce zewnętrznego audytu kontrolnego - mówił. - Przeprowadziła go osoba spoza naszego powiatu, bo chcieliśmy, aby była w pełni obiektywna i niezależna od takich czy innych lokalnych układów. W połowie stycznia otrzymaliśmy raport z tego audytu, który okazał się porażający...

O ten dokument podczas ostatniej sesji Rady Powiatu (20 maja) dopytywał Józef Hołyński. - W lutym zwróciłem się do starosty o udostępnienie mi dokumentu z przeprowadzonego audytu w PCPR w Oławie i otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że to jest dokument wewnętrzny, nie podlega udostępnieniu - mówił podirytowany radny. - Ten audyt przeprowadził zewnętrzny audytor, za pieniądze starostwa, a zatem za środki budżetowe i wydał taki, a nie inny werdykt! Chcę zaznaczyć, że Rada Powiatu kontroluje Zarząd Powiatu zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, więc jak rada ma kontrolować zarząd, który utajnia dokumenty?! Zarząd Powiatu ma działać jawnie, przejrzyście i transparentnie, tymczasem tak nie jest. Pokuszę się o postawienie tezy dlaczego. Otóż dlatego, że ten dokument jest dokumentem porażający w stosunku do działalności etatowych członków Zarządu Powiatu, którzy dlatego nie chcą go udostępnić. Ten dokument i wydarzenia z końca 2019 roku pokazują wyraźnie jak działa etatowy Zarząd Powiatu. Ja w swojej ponad 20-letniej pracy w samorządzie, nigdy nie spotkałem się z tak bezprecedensowym postępowaniem, żeby kiedykolwiek radnemu, który sprawuje mandat radnego RP nie udostępniono tego typu dokumentu. Zawsze się udostępnia, on niekoniecznie musi być kserowany, radny może zrobić zapiski. Mało tego, ustawa o dostępie do informacji publicznej także wyraźnie o tym mówi, że obywatel ma nawet do tego prawo. W jaki sposób rada ma wpływać na zarząd, jak ten chowa dokumenty? Tutaj jest apel i prośba do przewodniczącego RP, aby pan jednak jako osoba pełniąca najwyższą funkcję w samorządzie powiatowym nie dopuszczał, aby takie sytuacje miały miejsce. To nie ma prawa się powtórzyć, bo jeśli tak się stanie, zostaną uruchomione odpowiednie organy. Ja już tego audytu nie potrzebuję, bo jestem w jego posiadaniu, ale to nie na tym rzecz polega, chodzi o to, że zarząd, który ma być transparentny utajnił dokumenty!

Ile pieniędzy od starostwa otrzyma Małgorzata Trybułowska, jaką niespodziankę zrobili jej ludzie, z którymi przepracowała wiele lat? O tym przeczytasz w e-wydaniu: DOSTĘPNE pod TYM LINKIEM

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 06.06.2020, 20:12
Kolejny raz odszkodowanie z naszych, podatników pieniędzy. Może warto napisać ile to starostwo płaciło odszkodowań za przegrane w sądzie pracy?
Lidia
Lidia 05.06.2020, 17:33
Pani Małgosiu, gratuluję odwagi i wygrania sprawy. Nikt nie będzie nas poniżał, dlatego, że wymaga się od innych konkretnej pracy.
Przez 21 lat nie było utraty zaufania do p. Małgorzaty i nagle nowe wybory, zwolnienia i zmiana na stanowiskach dla swoich.
Przez wiele lat współpracowałam z p. Małgosią i nigdy nie odmówiła pomocy osobom, które kierowałam z ich problemami rodzinnymi.
Gdy wracały do mnie aby podzielić się informacjami były bardzo zadowolone, mówiły o Pani Dyrektor dobre rzeczy; kulturalna, miła, konkretna i udało się prawnie rozwiązać wiele problemów, otrzymać konkretną pomoc, którą nie można było otrzymać w instytucjach do tego powołanych. Pani Małgosiu życzę takiej pracy, która da zadowolenie a Zarządowi i radnym Przytoczę przysłowie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".
Olo
Olo 03.06.2020, 19:10
No proszę można być w jednej osobie i sekretarzem i naczelnikiem wydziału pod wodzą Brezdenia !
Nikt z tym nic nie może zrobić?
J23
J23 04.06.2020, 07:54
to sprawdź sobie kto jest w radzie nadzorczej spółek miejskich
zosia
zosia 03.06.2020, 15:12
Nic nie mogę Brezdeń. Byłam dwa razy z problemem , w który mógł mi pomóc starosta, ale nic nie pomógl. Przewracał oczami i opowiadał,że on w sumie nic nie może. To po co on tam siedzi? Ach wiem - dla kasy!
K
K 03.06.2020, 14:25
Miałam przyjemność pracować pod rządami Pani Trybułowskiej. I ten czas wspominam bardzo miło. Jest bardzo ciepłą, empatyczną i pomocną osobą. Mam nadzieję, że w końcu ktoś zrobi porządek w tym całym starostwie. Bo np starosta nie potrafi i nie chce pomóc w niczym jak się przychodzi do niego z problemem jako zwykły, szary obywatel.
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 03.06.2020, 08:46
Dzień dobry. Niestety w naszym Starostwie jakości nie ma za grosz. Od dawna osoby kierujące naszym samorządem, szczególnie Powiatem, ale nie tylko realizują jedynie słuszną zasadę/politykę ... bierny ale wierny. Na stanowiska wprowadza się swoich ludzi. Wynagradza się i tworzy specjalne reguły promowania dla swoich. Niektórzy mogą się pochwalić ogromnymi wynagrodzeniami. Gdy obserwowałem w TV posiedzenia z ostatniej sesji Rady Powiatu nie ukrywam, że z zazdrością, ale również z niedowierzaniem i poczuciem niesprawiedliwości usłyszałem o niektórych pracownikach zarabiających krocie. Szkoda, że tej sytuacji się nikt z bliska nie przyglądnie ? A powinien. Czy konkretne osoby o których na sesji była mowa mają określone i wymagane kompetencje, doświadczenie i przygotowanie do pełnienia dwóch funkcji. Czy to jest zgodne z prawem. Pytam między innymi o łączenie stanowisk Pani Naczelnik i Pani Sekretarz. Czy audyt zewnętrzny, który oceniał kierownictwo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zajął się również oceną funkcjonowania w tym naruszeń stosunków pracy, mobbingiem i kolesiostwem w innych wydziałach naszego Starostwa ? Czy zwrócił uwagę na różnorodność wynagrodzenia zatrudnionych w starostwie osób. Różnorodność w aspekcie tworzenia siatki płac w tym premiowania, ale TYLKO dla swoich. Wszyscy, których dotyczy nierówność traktowania i mobbing w Starostwie powinni wzorem Pani Małgosi T wystąpić do odpowiednich organów, by obalić mit "prawa i sprawiedliwości" w Starostwie. A tak na koniec, między innymi ze źródeł dobrze poinformowanych wiem, że takie osoby są i w najbliższych dniach zamierzają z tym skończyć. Pozdrawiam i życzę tym osobom powodzenia w dochodzeniu prawdy - mieszkaniec powiaty.
Mariusz
Mariusz 02.06.2020, 17:54
To jakaś nowa jakość zarządzania w Powiecie. Zlecaj audyt, odwołują Dyrektorkę bez świadczenia pracy,a następnie utajniają protokół z audytu i płacą odszkodowanie z tytułu odwołania Pani Dyrektor. Szkoda gadać
Rico
Rico 05.06.2020, 09:35
Przypomnę odwołanie sekretarza z PO, finał taki że powiat musiał wypłacić 10 000zł. , teraz podobna sytuacja odwołanie dyrektora PCPR - ugoda powiat musi wypłacić 16 000zl. z kieszeni podatników!
M
M 03.06.2020, 07:28
ale oczko wodne ci obiecają w zamian

Pozostałe