Starali się ze wszystkich sił, żeby otworzyć 6 czerwca. Co się zmieniło w termach?

  • 08.06.2020, 11:25 (aktualizacja 08.06.2020, 12:09)
  • TuOlawa (AH)
Starali się ze wszystkich sił, żeby otworzyć 6 czerwca. Co się zmieniło w termach? www.facebook.com/TermyJakuba
Termy Jakuba od soboty są znów dostępne dla miłośników pływania i sauny. Do otwarcia szykowany jest też basen odkryty!

27 maja premier ogłosił IV etap odmrażania. Nie podano wtedy jednak informacji, która dla otwarcia pływalni była najważniejsza. Chodziło o wytyczne sanitarne. Tuż po konferencji prezes Term Jakuba komentował na gorąco, że bez tego nie można otworzyć pływalni. - Czekamy na rozporządzenie ministra zdrowia - mówił 27 maja. - Nie jesteśmy siłownią, która ściągnie pracowników, włączy wentylację, klimatyzację i może działać, my potrzebujemy czasu, żeby osiągnąć pełną gotowość i pełną sprawność.

Te bardzo wyczekiwanie informacje (wytyczne sanitarne) przyszły 1 czerwca późnym popołudniem. Opublikowano je na rządowej stronie internetowej.

- Dokładnie to analizujemy pod kątem prawnym, aby spełnić wymogi i otworzyć, a chcemy to zrobić jak najszybciej - mówił nam 2 czerwca rano Zbigniew Szwarc. - Na pewno dobrą informacją jest to, że są dopuszczalne 4 osoby na torze, więc to oznacza, że mogą pływać 24 osoby, bo mamy 6 torów. To jest na pewno wiele lepsza informacja niż krążące w sieci plotki, że będzie tylko jedna osoba na tor.

Na początku ubiegłego tygodnia Szwarc mówił, że pływalni raczej nie uda się otworzyć 6 czerwca i najwcześniej będzie to w poniedziałek 8 czerwca. Ale... jednak się UDAŁO!

- Dziękujemy za miniony weekend! Daliście nam olbrzymi zastrzyk energii, odwiedzając Oławski Park Wodny - czytamy dziś na Facebooku. - To bardzo ważne dla zespołu Term Jakuba, który wykonał gigantyczną pracę, aby otworzyć basen już 06.06. Wkrótce ruszamy z basenem letnim! Lato, lato czeka...

Jakie są teraz wytyczne w Termach Jakuba - sprawdzisz na zdjęciach poniżej.

Fot. www.facebook.com/TermyJakuba

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe