Rajd ze śladem słynnego Turnieju Miast

  • 11.06.2020, 15:22 (aktualizacja 11.06.2020, 15:36)
  • tuOlawa BS
Rajd ze śladem słynnego Turnieju Miast fot. Władysław Jakubowicz, ze zbiorów PiMBP W przerwach miedzy transmisjami telewizyjnymi dla mieszkańców Oławy trwał festyn, prowadzony przez Bronisława Cieślaka, czyli słynnego porucznika Borewicza ze znanego serialu "O7 Zgłoś się", jeżdżącego tam najpierw polskim Fiatem 125p, potem kultowym dziś białym samochodem marki FSO Polonez
Starsi na pewno pamiętają telewizyjny Turniej Miast Oława - Szczecinek. Tym się wtedy żyło! To nie jest więc przypadek, że właśnie Szczecinek znalazł się na trasie tegorocznego Rajdu Koguta

Turniej Miast to była cykliczna audycja Telewizji Polskiej, nadawana od lat 60. XX wieku do lat 80., reżyserowana najpierw przez Mariana Marzyńskiego z Mariuszem Walterem, później zaś samodzielnie przez Waltera. Zapraszano do niej miasta średniej wielkości i mniejsze. Początkowo, ponieważ trudno było o dobrą łączność, miasta musiały być położone niedaleko od siebie, jak było na przykład w 1965 roku (rywalizowały wtedy Syców z Oleśnicą). W miarę rozwoju techniki telewizyjnej startowały w turnieju miasta oddalone od siebie, czasem nawet z przeciwległych krańców Polski. Trochę tak było właśnie z Oławą i Szczecinkiem.

Więcej przeczytasz w Gazecie Rajdowej - specjalnym dodatku do Gazety Powiatowej nr 24/2020. Zobacz TUTAJ

tuOlawa BS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 18.06.2020, 11:01
to por. Borewicz na zdjęciu?
Realnie
Realnie 12.06.2020, 12:49
Głupi był ten turniej miast.Napuszczali na siebie miasta których społeczności wysilały się i często prezentowały coś czego nie było.
nieoczarowany
nieoczarowany 12.06.2020, 12:29
Pamiętamy,pamiętamy.Mówiło się,że był przekręt ze Szczecinkiem i że Oława przegrała.

Pozostałe