Chcieli podpalić aptekę. Znowu!

  • 08.04.2019, 17:54
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Chcieli podpalić aptekę. Znowu!

Oława. Apteka znów miała spłonąć. Cztery lata temu trzykrotnie próbowano podpalić aptekę "Non Stop" w pobliżu dworca PKS. 26 marca zaatakowano ponownie, tym razem przy Placu Zamkowym

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z 16 na 17 lutego 2015. Działający wtedy prawdopodobnie w pojedynkę mężczyzna wybił okno i wrzucił do wnętrza apteki coś w rodzaju "koktajlu Mołotowa". Dzięki natychmiastowej interwencji kobiet, które w sąsiednim sklepie rozpakowywały towar, ogień dość szybko ujarzmiono, a straty były niewielkie. Druga próba podpalenia, ponad miesiąc później, w nocy z 30 na 31 marca, była skuteczniejsza. Dwaj zakapturzeni mężczyźni najpierw kostką granitową oraz kopnięciem, wydrążyli otwór w szybie wystawowej, a następnie wrzucili do środka butelkę z łatwopalnym płynem i włożonym do niej płonącym knotem. Wybuchł pożar, który strawił prawie wszystko, co znajdowało się w aptecznej sali sprzedaży. Właściciel oszacował swoje straty prawie na milion złotych, bo musiał niemal w całości zutylizować zgromadzony w aptece towar. Mimo niezłej jakości nagrania z monitoringu policji nie udało się zatrzymać sprawców marcowego podpalenia. Minęły trzy miesiące i w nocy z 3 na 4 czerwca podpalacze podjęli kolejną próbę zniszczenia apteki. Więcej o tej sprawie piszemy w najnowszym wydaniu "Powiatowej" TUTAJ (Koszt 2.90 zł)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe