Ku przestrodze... VIDEO

  • 27.06.2020, 08:24 (aktualizacja 27.06.2020, 08:43)
  • TuOlawa (AH)
Ku przestrodze... VIDEO KWP Wrocław Nie Bądź "RYZYKANTEM" na drodze - screen ze spotu
Policja publikuje spot, który ma przemówić do wyobraźni kierowców. Rusza też mapa śmiertelnych wypadków, przez całe wakacje będzie aktualizowana

Zaczynają się wakacje. Część z nas wyjedzie na upragniony wypoczynek. Pamiętajmy, żeby podróżować bezpiecznie i ryzyko zostawić na inne płaszczyzny naszego życia. Dzięki uprzejmości i pomocy drużyny Panthers Wrocław- Mistrzów Polski 2019r., zrealizowaliśmy spot, który pokazuje co może spotkać nas na drodze, kiedy nie zachowamy ostrożności lub ulegniemy brawurze za kierownicą. Na boisku sportowym ryzyko zdecydowanie się przydaje i może przynieść satysfakcję, na drodze tak nie jest i zapamiętajmy to sobie! Podróżujmy podczas wakacji bezpiecznie.  Spot poniżej:

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację.

LINK DO MAPY WYPADKÓW

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

    Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
    Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
    Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
    Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
    Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
    Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
    Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
    Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży

BRD KGP

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dfg
dfg 27.06.2020, 09:33
Co to ma być, reklama Policji czy Tarczyńskiego?! ŻENADA!

Pozostałe