1,5 miliona dla gminy Oława

  • 27.06.2020, 10:07
  • Źródło: Materiały gminy Oława
1,5 miliona dla gminy Oława
Dokładnie 1.517.463 zł trafi do budżetu gminy Oława z Funduszu Inwestycji Samorządowych - taką informację przekazał wczoraj poseł na Sejm RP Paweł Hreniak pełniącemu obowiązki wójta gminy Oława Henrykowi Kuriacie

Dotacje w ramach Tarczy dla Samorządów otrzyma także starostwo powiatowe w Oławie w wysokości 2.059.360 zł oraz miasto Oława, gmina Jelcz-Laskowice i gmina Domaniów.  Uczestniczący w spotkaniu starosta Zdzisław Brezdeń podziękowań za wsparcie w imieniu wszystkich samorządów. Spotkanie odbyło się przed godziną na terenach zielonych przed budynkiem starostwa powiatowego.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Źródło: Materiały gminy Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 30.06.2020, 07:47
I tylko przypadkiem dzieje się to na kilka dni przed wyborami
normalka
normalka 27.06.2020, 14:56
aby jakaś instytucja funkcjonowała musi mieć na to finanse ..... , więc czym się tu podniecać Panie Hreniak

Pozostałe