Tak będzie wyglądała strzelnica

  • 10.07.2020, 13:04
  • TuOlawa (AH)
Tak będzie wyglądała strzelnica arch. UG Strzelnica w Domaniowie będzie miała 6 stanowisk
1,5 mln zł dotacji otrzymał samorząd na budowę strzelnicy. Obiekt ma być wykonany do końca tego roku

Domaniów. Umowę na realizację zadania samorząd podpisał 30 czerwca z przedstawicielem Ministerstwa Obrony Narodowej, które w minionym roku ogłosiło program "Strzelnica w Powiecie". Gmina Domaniów jako jedyny samorząd z powiatu oławskiego wystartowała w tym programie-konkursie i otrzymała dofinansowanie wysokości 1,5 mln zł.

Szacowany koszt całego zadania to około 2 mln zł. Rzeczywisty będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, który samorząd ogłosił 6 czerwca. By nie stracić dofinansowania,  musi wybudować obiekt do 31 grudnia tego roku.

W kompleksie znajdzie się strzelnica do wykonywania strzałów na odległość 100 i 25 m, zaplecze magazynowo-gospodarcze, toalety, parking z miejscami postojowymi dla dwóch autobusów i ośmiu samochodów osobowych wraz z drogą dojazdową. Inwestycja obejmuje też budowę wiaty szkoleniowej.

Strzelnica  ma powstać na działce gminnej między miejscowościami Kończyce a Domaniów, gdzie dawniej też istniała strzelnica.    

- Jest to teren oddalony od zabudowań, więc ta strzelnica nikomu nie powinna sprawiać kłopotów i utrudnień - mówi wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski, odpowiadając na pytanie, dlaczego gmina zdecydowała się na taką inwestycję akurat w tym miejscu. - To działka odpowiednia na tego typu działalność. W ten sposób zagospodarujemy też gminny teren, który obecnie jest nieużywany. Co więcej, zainteresowanie tego typu sportem jest bardzo duże, więc powiększy obecnie istniejącą ofertę nie tylko gminy, ale też przyczyni się do jej promocji. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale też zawodowcy, czyli wojskowi, policjanci oraz hobbyści. Według mnie skorzysta na tym nie tylko nasza gmina, ale też cały powiat.  

Zgodnie z wytycznymi projektu ze strzelnicy będą mogły korzystać także Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej - w wymiarze do 100 godzin w miesiącu, organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa - w wymiarze do 30 godzin w miesiącu, a także uczniowie szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.

Wioletta Kamińska [email protected]

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 10.07.2020, 14:28
Pisowy wójt sieje propagandę dobrej zmiany i buduje dla Maciarowych strzelnicę zamiast inwestować w ludzi choćby poprawić dostęp do lekarzy specjalistów ale poco suweren niech się leczy prywatnie za te socjalne zasiłki.
superova
superova 10.07.2020, 20:20
co ty chcesz za 1.5mln w medycynie zrobić? boże jacy wy ludzie głupi jesteście, za tą kwotę to poz nie otworzysz z 3 lekarzami...

Pozostałe