INNI ludzie powiatu oławskiego - tom III

  • 23.07.2020, 10:18
  • tuOlawa BS
INNI ludzie powiatu oławskiego - tom III
Lokalne tajemnice, wielkie i małe historie, wyjątkowi ludzie z sąsiedztwa, szczęście i tragedia w jednym. Kilka dni temu ukazał się kolejny, trzeci już tom książki pt. "INNI ludzie powiatu oławskiego"

Ze wstępu: - Podobnie jak w dwóch poprzednich tomach z cyklu „INNI ludzie powiatu oławskiego”, teksty gazetowe, które wybraliśmy do książki, opisują historię byłych mieszkańców tej ziemi, którzy w jakiś sposób zapisali się w naszej pamięci na dłużej - pisze Jerzy Kamiński. - I to czasem w bardzo różny sposób. Dwie centralne postacie tego tomu, czyli Barbarę Szlachetkę oraz księdza Waldemara Irka, poznajemy jakby z dwóch przeciwległych krańców opowiadania. O Niej przez lata nie wiedzieliśmy nic, by nagle dowiadywać się wszystkiego, gdy w wieku czterdziestu lat zaczęła biegać. I to jak biegać! Od tej pory media ogólnokrajowe i światowe śledziły jej kroki. Z Barbary szybko stała się Basią, zawsze uśmiechniętą, dla każdego mającą dobre słowo. Taką naszą Basią. Niestety, za krótko.

O Nim - wydawałoby się - wiedzieliśmy wszystko. Dopiero po śmierci okazało się, że jednak nie wiedzieliśmy prawie nic i - gdy rozgorzała batalia o spadek - przyszło nam poznawać skrywane dotąd życia znanego kapłana...

Cena: 40 zł

Punkty sprzedaży to m.in.:

  • Redakcja "Gazety Powiatowej - Wiadomości Oławskie", Oława, ul. Chrobrego 19
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie, Rynek 1
  • Pawilon Handlowy Beaty Szmatyńskiej, Oława, ul. Głowackiego
  • Kiosek, Piotr Majewski, Oława, ul. Chrobrego 56
  • Sprzedaż prasy i artykułów przemysłowych, Oława, ul. 1 Maja (na schodkach)
  • REBO Sprzedaż prasy i art. przemysłowych, Jelcz-Laskowice, ul. Bożka 11

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 28.07.2020, 11:03
ten pan irek to wstyd dla Oławy na całe lata!!!
sx
sx 28.07.2020, 14:45
Ty jesteś gorszym wstydem od Pana Irka, "cześiu".

Pozostałe