Zlikwidowali plantację konopi

  • 01.08.2020, 09:08 (aktualizacja 04.08.2020, 14:11)
  • Źródło: KPP w Oławie
Zlikwidowali plantację konopi
Wspólne działania policjantów kryminalnych z Jelcza-Laskowic i z Oławy pozwoliły na likwidację plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 466 roślin, specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi oraz prawie 4000 gramów suszu marihuany. Za prowadzenie takiej uprawy grozi kara nawet do 8 lat więzienia
 
 

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Jelcz-Laskowice w związku z wykonywanymi czynnościami operacyjnych  z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej, uzyskali informację dotyczącą nielegalnej plantacji konopi indyjskich, w jednym z domów na terenie gminy Jelcz-Laskowice. W związku z powyższym podjęli czynności służbowe, w wyniku których potwierdzili uzyskane informacje. We wskazanym  miejscu ujawnili i zabezpieczyli plantację  konopi indyjskich. W realizację czynności związanych z zabezpieczaniem krzewów konopi , suszu roślinnego  marihuany  i specjalistycznego sprzętu służącego do uprawy plantacji, włączyli się policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 466 krzewów w fazie kwitnienia, 3972 gramy suszu marihuany i sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi.

Dzięki profesjonalnym działaniom policji  do obrotu handlowego nie trafiło  ponad 28 tys. porcji handlowych marihuany, bo taką ilość narkotyku można było uzyskać ze zlikwidowanej plantacji .

Aktualnie oławska policja prowadzi czynności w kierunku ustalenia właściciela plantacji i zatrzymania go do czynności procesowych.

Oficer Prasowy KPP w Oławie

Podinsp. Alicja Jędo

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe