Hrabina skończyła 60 lat

  • 06.08.2020, 08:39 (aktualizacja 06.08.2020, 08:54)
  • TuOlawa JK
Hrabina skończyła 60 lat Jerzy Kamiński
- Jakieś 15 lat temu ktoś z Oławy chciał ten pałac kupić - mówi pan Stanisław, który opiekuje się zabytkiem. - Ale dziś już nie pamiętam nawet jego imienia. Mówił, że bardzo się interesuje pałacami

Wielu mieszkańców powiatu oławskiego nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak niedaleko, bo w miejscowości Minkowskie, praktycznie na granicy z powiatem namysłowskim, jest tak piękny zabytek. Niestety, mocno zniszczony i wciąż niszczejący.

Po II wojnie światowej państwo przejęło obiekt, który przekazało Państwowemu Gospodarstwu Rolnemu na mieszkania dla pracowników.

- Tu mieszkaliśmy - mówi pan Stanisław, opiekujący się obecnie zabytkiem. Wtedy opracował jako stolarz: - Z 10 rodzin tu mieszkało, czyli jakieś 30-40 osób, przedszkole wtedy mieliśmy, nawet kino w pałacu było. Tu urodziła mi się córka Tereska. Nawet nazywaliśmy ją potem Hrabiną. Dziś akurat ma urodziny, kończy 60 lat, a mieszka w Namysłowie.

 

Więcej o pięknym pałacu w aktualnej "Gazecie Powiatowej" - do kupienia na terenie powiatu oławskiego

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
waga74
waga74 07.08.2020, 08:10
A co dzieje się z pałacem w Jakubowicach.

Pozostałe