Wyjątkowy koncert w oławskim kościele - w świetnej jakości dźwięku i obrazu. VIDEO

  • 10.08.2020, 09:17 (aktualizacja 10.08.2020, 09:24)
  • TuOlawa (AH)
Wyjątkowy koncert w oławskim kościele - w świetnej jakości dźwięku i obrazu. VIDEO Ksiądz dziekan Janusz Gorczyca zachęca do obejrzenia tego wyjątkowego koncertu
Już po raz czwarty, w kościele ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła w Oławie, odbył się festiwal - Oławskie Lato Organowe

W tym roku, ze względu na okoliczności pandemii, organizatorzy zorganizowali jeden koncert, który każdy może zobaczyć u siebie w domu – za pośrednictwem internetu (link poniżej) oraz Oławskiej Telewizji Kablowej. - Nagranie koncertu zostało zrealizowane w najwyższej jakości dźwięku, z udaną próbą uchwycenia walorów akustyki kościoła - mówi Paweł Ożga, dyrektor artystyczny oraz realizator dźwięku i wideo. - Dzięki temu, każdy będzie mógł wirtualnie przenieść się do „Świątyni Apostołów” i poczuć się jakby tam rzeczywiście był. Wystarczy podłączyć choćby dobre słuchawki lub sprzęt Hi-Fi. Doznania dźwiękowe zostaną uzupełnione o przekaz wideo, na którym można będzie z bliska zobaczyć grającego organistę oraz niecodzienne ujęcia samego kościoła. Choć tegoroczna edycja może wydawać się skromna to jednak nabiera międzynarodowego wymiaru. Na oławskich organach zagrał bowiem organista katedry w Sofii w Bułgarii – Dimitar Dimitrov.

 

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jurek
jurek 14.08.2020, 12:38
Może nie z końca świata, ale z Olsztyna serdecznie gratuluję pomysłu i zorganizowania wspaniałego koncertu. Mamy się czym pochwalić dzięki proboszczowi i wykonawcy.
aww
aww 11.08.2020, 10:41
Siedzieć w starych, dziurawych i trzeszczących ławkach na koncercie w kościele to lepiej słuchać zdalnie.
werus
werus 13.08.2020, 16:12
Te ławki nie są takie stare, liczą około zaledwie 70 lat! hi,hi,hi

Pozostałe