Mruk i Kozieł z pucharami

  • 16.08.2020, 16:10
  • TuOlawa (AH)
Mruk i Kozieł z pucharami Najlepsi wędkarze zawodów o puchar prezesa koła PZW nr 6 w Jelczu-Laskowicach. Soją od lewej: Tadeusz Zakręt, Zbigniew Kozieł, Arkadiusz Mirocki i Marcel Długosz. Na pierwszym planie z lewej - Jakub Mruk
Członkowie Koła PZW nr 6 w Jelczu-Laskowicach rywalizowali 2 sierpnia, na zbiorniku "Łacha Jelecka", w zawodach spławikowych i feederowych

Wędkarstwo

Przyszło im rywalizować w bardzo upalny dzień, przy temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza. Uczestniczyło 29 wędkarzy, w tym jedna kobieta i dwóch juniorów. Zgodnie z regulaminem zawodów, seniorzy łowili na dwie dowolne wędki (oprócz żywcówki), a juniorzy na jedną. W ciągu 4 godzin rywalizujący złowili ponad 84,3 kg ryb, a były to głównie leszcze, krąpie, ukleje i płocie, które po zważeniu wracały do wody.

W kategorii juniorów najlepiej spisał się Jakub Mruk, który złowił 775 g ryb. wyprzedzając Marcela Długosza - 380 g.

W rywalizacji seniorów Zbigniew Kozieł pokonał pozostałych rywali, uzyskując wynik 10.890 g. Na drugim miejscu uplasował się  Arkadiusz Mirocki - 7605 g, na trzecim Tadeusz Zakręt - 7000 g. Dalej sklasyfikowani zostali: Krzysztof Woźniak - 6330  g, Leszek Banaszek - 5155 g i Kamil Rogoziński - 4.690 g.

Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego, ufundowane i wręczane przez prezesa koła Dariusza Skalińskiego. 

Zawody sędziowali Mariusz Rogowski i Dariusz Skaliński.

*

Zarząd Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" w Oławie zaprasza swoich członków na zawody o mistrzostwo koła w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się 23 sierpnia, na dolnym kanale Odry w Oławie. Zbiórka i zapisy w dniu i miejscu zawodów do godziny 8.00.

 ***

Wszyscy wędkarze mogą współtworzyć tę rubrykę, dzwoniąc pod numer telefonu +48-600-378-240.

Dyżury składkowe w oławskich kołach PZW

* Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wtorki i czwartki, od godz. 16.00 do 18.00, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła PZW nr 19 załatwia Agata Kieda.

(Graro)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe