Piknik historyczny w parku!

  • 19.08.2020, 11:17 (aktualizacja 19.08.2020, 11:25)
  • TuOlawa (AH)
Piknik historyczny w parku!
22 i 23 sierpnia Centrum Sztuki zaprasza do Parku Miejskiego przy dworcu PKP na "Piknik historyczny"

Oława. 22 sierpnia, godz. 16:00-20:00

Klimatyczny obóz rozstawiony w Parku Miejskim i mongolscy wojownicy wprowadzą mieszkańców w klimat nawiązujący do historii Oławy z roku 1241, kiedy to przez naszą okolicę przejechały zagony mongolskie.

Wśród atrakcji m.in.:

- możliwość przymierzenia replik elementów uzbrojenia rycerskiego z XIII w.,

- warsztaty posługiwania się łukami refleksyjnymi, z których słynęła armia tatarska,

- pokazy walk rycerzy z czasów panowania Henryka Pobożnego,

- pokaz mody strojów ze średniowiecznej Europy,

- dla najmłodszych stanowisko z kolorowankami tematycznymi.

Wszystko to w specjalnie przygotowanym obozowisku, zawierającym jedną z największych replik średniowiecznego namiotu w Polsce!

23 sierpnia, godz. 15:00-19:00

Rodzinny piknik łuczniczy przybliży sztukę łucznictwa, posiadającą długą tradycję w Europie. Każdy z uczestników będzie mógł poznać techniki strzelania z rożnych typów łuków a następnie spróbować swoich sił w konkursie łuczniczym. Organizatorzy szykują rozgrywki z nagrodami w dwóch kategoriach: dzieci (wiek 6-14 lat) oraz starsza młodzież i dorośli.

Ponadto będzie można posłuchać ciekawych historii, związanych ze średniowiecznymi łucznikami oraz zobaczyć bogatą wystawę replik strojów średniowiecznych łuczników wraz z opisami szycia i użytkowania. Piknik urozmaicą warsztaty tańców dawnych.

Więcej informacji na Facebook Centrum Sztuki w Oławie.

Organizatorzy: Fundacja Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych - Grupa Rekonstrukcji Historycznych WIWERN. "Piknik historyczny" został sfinansowany przez Centrum Sztuki w Oławie i Urząd Miejski w ramach minigrantów "Przestrzeń Kultury - Oława 2020".

(kt)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe