Wypisali 146 mandatów i skontrolowali 2827 wędkarzy!

  • 22.08.2020, 11:42
  • TuOlawa (AH)
Wypisali 146 mandatów i skontrolowali 2827 wędkarzy! (AH) Zdjęcie ilustracyjne
Jak Straż Rybacka Powiatu Oławskiego pilnuje akwenów w naszym regionie

Pierwsze półrocze za nami. Jednostka, powołana przez Radę Powiatu w roku 2000, stoi na straży wód powiatu oławskiego, przyczyniając się do ograniczania przypadków kłusownictwa, łamania regulaminów i zaśmiecania akwenów. Współpracuje z Komendą Powiatową Policji, Państwową Strażą Rybacką we Wrocławiu, Strażą Leśną w Bystrzycy i Strażą Miejską w Oławie. Tegoroczne dokonania przewyższają zeszłoroczne, mimo że przez kilka tygodni z powodu pandemii działania uległy zawieszeniu. Z tego powodu obowiązywał także zakaz łowienia.

Oławscy strażnicy skontrolowali w pierwszym półroczu 2827 osób, wykrywając 223 wykroczenia. Na sprawców nałożono 146 mandatów karnych (trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku), 61 spraw przekazano do PSR we Wrocławiu, celem dalszego postępowania, a pozostałych skontrolowanych pouczono. 18 strażników przeprowadziło łącznie 97 kontroli, w tym 50 wspólnie z funkcjonariuszami policji, Państwowej Straży Rybackiej, Straży Leśnej i Straży Miejskiej. Wykryto też sieć na jednym z łowisk, która w asyście policji została usunięta. Niestety, sprawców tego przestępstwa nie ustalono.

Mimo częstego przeprowadzania patroli, wciąż występują przypadki kłusownictwa na Odrze i na mniejszych akwenach. Szczególnie są zagrożone stopnie wodne w Oławie, Lipkach i Ratowicach oraz ciesząca się zainteresowaniem amatorów potraw z ryb - nowa elektrownia wodna w Oławie. Najczęstsze wykroczenia dotyczą tarlisk, połowu na więcej niż dwie wędki, pozyskiwanie ryb niewymiarowych i w okresie ochronnym. Dość częsty jest też połów bez karty wędkarskiej i bez licencji. Same kontrole nie wystarczą do walki z kłusownictwem! Bardzo ważna jest dezaprobata, okazywana sprawcom wykroczeń przez innych wędkarzy, a w skrajnych przypadkach - zgłaszanie takich sytuacji strażnikom SR lub policji. Wszyscy musimy zrozumieć, że od nas zależy, czy nad wodą będzie bezpiecznie, a rodzinny biwak przyniesie radość z legalnie złowionych ryb...

 *Zarząd Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" w Oławie zaprasza swoich członków na zawody o mistrzostwo koła w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się 23 sierpnia, na dolnym kanale Odry w Oławie. Zbiórka i zapisy w dniu i miejscu zawodów - do godziny 8.00.

 ***Wszyscy wędkarze mogą współtworzyć tę rubrykę, dzwoniąc pod numer telefonu +48-600-378-240.

Dyżury składkowe w oławskich kołach PZW * Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wtorki i czwartki, od godz. 16.00 do 18.00, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła PZW nr 19 załatwia Agata Kieda.

(Graro)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
leoś
leoś 23.08.2020, 14:06
Nie opłacam karty od momentu kiedy w prasie przeczytałem ze zarybiono rzekę na której łowie 3.5 tonami karpia. Widzialem moment zarybiania. do rzeki trafiło co najwyżej 150 kg. zaś w okolicznej wsi każdy kto miał oczko u siebie miał kroczka. A chwilę po tym przeczytalem że zrząd za składkowe pieniądze pojechał sobie na ryby do Norwegi.
Mnie już nie okradają. Jeżdże na zbiorniki komercyjne. Tam przynajmniej nikt nie rżnie greka.
szczupak
szczupak 23.08.2020, 21:17
fakt , przy tych stawkach to wolę na prywatne stawy jeździć.
Oława
Oława 23.08.2020, 12:17
Nie dziwie sie ze ludzie nie płacą za karte i łowią . Przeciez ryb jest tak malo ze szok , po co placic skoro nie mozna nic zlowic. Zróbcie porządek z zarybianiem , obniżcie składki (240-260 zl oplaty rocznej , jakos tak), obnizcie skladkę za jednorazową przygode nad wodą . Wedkarzy ubywa przez waszą grabieżcą formę uprawiania "biznesu", dla siebie ... ZŁODZIEJE ..
Wędkarz
Wędkarz 22.08.2020, 21:27
Super!!!! Prosimy jako wędkarze o jeszcze większe kontrolowanie wędkarzy oprócz kłusownictwa jest jeszcze wielki problem Ze śmieciami pozostawionymi przez pseudo wędkarzy i osoby wypoczywające nad woda zostawiają chlew i syf poprostu brak słów .......
rak
rak 23.08.2020, 21:20
a mi podobają się ci co na śluzie w lewo autem jadą i na samym cyplu parkują
to też jest wędkarz?
Renata
Renata 22.08.2020, 15:05
To lepiej niż Straż Leśna. Auta, quady, motocykle i skutery jeżdżą po lesie prowadzone przez bezkarnych kierowców. Hałas i smród.

Pozostałe