Na Dni Karpia tylko rowerem!

  • 13.09.2020, 19:41
  • TuOlawa JK
Na Dni Karpia tylko rowerem!
Kto jeszcze nie jechał tą trasą, niech żałuje. Kto jechał, ten wie, że to - po sąsiedzku - jedna z najlepszych tras rowerowych na Dolnym Śląsku - mamy na myśli trasy, które w całości nie prowadzą normalnymi drogami wśród TIR-ów i innych uciążliwych oraz niebezpiecznych użytkowników

Mowa o trasie rowerowej szlakiem kolejki wąskotorowej z Gruszeczki do Grabownicy (z licznymi odgałęzieniami - trasą po malowniczej grobli między stawami) - a wszystko w powiecie milickim. Z roku na rok coraz więcej atrakcji na trasie, zwłaszcza teraz, gdy miejscowe władze konsekwentnie budują wizerunek lokalnego produktu, jakim ma być milicki karp, wokół którego organizują rekreację, turystykę wraz z odpowiednią infrastrukturą.

Parę informacji, które warto wiedzieć. Trasa liczy obecnie ok. 22,5 km, czyli zaczynając w Gruszeczce, gdzie na parkingu spokojnie można zostawić auto, dojeżdżając do Grabownicy i z powrotem, robimy ok. 45 km - w sam raz na weekendowy wypad. Trasa w większości jest wyasfaltowana, częściowo wysypana dobrze utrzymanym tłuczniej, przy niej sporo miejsc odpoczynku, oznakowanie bardzo dobre. Najlepiej zacząć w Gruszeczce, ale równie dobrze można w Sułowie Milickim przy dawnej stacji kolejowej (jest stosowny parking), albo po prostu w Miliczu, gdzie tuż przy wjeździe od strony Wrocławia jest parking ze stosowną infrastrukturą (wystawa wagonów kolejki, akwarium z rybami milickich stawów, plac zabaw, plenerowa siłownia, sezonowo - czyli właśnie podczas Dni Karpia - także smażalnia ryb). Wtedy, czyli z Milicza, mamy trasę w dwie strony, więc spokojnie można wybrać dogodny wariant dla siebie. 

Ponieważ akurat zaczęły się doroczne Dni Karpia (coś takiego jak dawne Dni Koguta) na trasie można napoić się kawy, kupić lokalne produkty, spotkać ciekawych ludzi. Szczegóły imprez tu https://dnikarpia.barycz.pl/

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe