Umowa podpisana! "Obwodnica stała się faktem" (VIDEO)

  • 14.09.2020, 14:07
  • (tk)
Umowa podpisana! "Obwodnica stała się faktem" (VIDEO)
Dziś podpisano z wykonawcą umowę na stworzenie dokumentacji dla obwodnicy Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94. Po powstaniu dokumentacji na początku 2024 roku zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji w formule "zaprojektuj i wybuduj"

- To niezwykle ważna chwila, data, którą należy zapisać w historii naszego miasta - mówił starosta Zdzisław Brezdeń. - Obwodnica Oławy przestała być marzeniem, stała się faktem.

Więcej informacji na temat inwestycji - w papierowym wydaniu "GP-WO".

 

(tk)

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kawa zbożowa
kawa zbożowa 16.09.2020, 13:04
Chińczycy wchodzą z elektrolitem do Godzikowic no to trzeba im zrobić obwodnicę!
Kto myśli, że obwodnica jest robiona dla wygody mieszkańców ten osiołek.
opona fulda
opona fulda 16.09.2020, 10:47
Czyli jak będzie? Dokumentacja w 2024?
Potem jeszcze parę latek i kolejna dokumentacja? Bo przecież "stara" się przedawni! Za nową znów zapłacimy. I tak w 2040 będziemy mięli obwodnicę, jak dobrze pójdzie.
Przerabialiśmy już to z projektem basenem :)
Mamy doświadczenie w czekaniu :)
Obiecanki, cacanki tych samych twarzy!
M
M 16.09.2020, 11:53
Jak już została poruszona kwestia basenu, to może gazeta zapytałaby burmistrza jak mu idzie odzyskiwanie pieniędzy, które były wydane dwa razy na basen kryty?
Waldi
Waldi 15.09.2020, 19:31
Nie wierzę w ani jedno słowo propaganda naciągana dobrej zmiany! Popadamy w paranoję , mamy to sukces?, co jaki sukces i kogo ? Kto w te pierdoły bez jakiekolwiek pokrycia uwierzy ! Co już miało i ma powstać w Polsce! Mamy już super nowoczesny prom ze stoczni , który miał pływać po portach , sławetna stępka zarosło od kilku lat! Super nowoczesny port lotniczy który ma powstać , czego namiastką jest katastrofalne praktycznie nieczynne lotnisko w Radomiu , przekop mierzei Wiślanej , kolejne miliardy wyrzucone w błoto! Wszystko zwala się na pseudo pandemię nawet Sasinowe wybory o których wypowiedział się dzisiaj sąd , jutro dobra zmiana zajmie się bezkarnością , skandal! Premier rażąco naruszył prawo!! Na wszystko brakuje pieniedzy , katastrofalne górnictwo prawie w upadłości itd itd itd! Marzy wam się obwodnica? chyba smieszni jesteście ponad cztery lata projektowania miliony wyrzucone w błoto ale dla Rydzyka i TVP są pieniadze ! PROPAGANDA , A NIE SUKCES!!!!!
olaf
olaf 15.09.2020, 15:56
Czy wszystkie ciężarówki przejeżdżające przez Oławę z kierunku Opola i z kierunku Wrocławia będą omijać Oławę? Czy korków na Ul. 3-go Maja już nie będzie (Elektrolux, SCA) po wybudowaniu obwodnicy? Czy ruch przez most na Odrze będzie znacznie mniejszy? Jak wpłynie to na ruch lokalny? Proszę o odpowiedzi.
opona kormoran
opona kormoran 15.09.2020, 13:06
A pamięta ktoś jak pod Galerię Podium robili taką szopkę?
Proszę sobie przypomnieć (wystarczy wpisać w YT).
Część osób jest tam sama zresztą :).
Po co takie przedstawienia? Za czyje pieniądze?
Po co np. bilbord na trasie Wrocław-Oława z napisem "Obwodnica Oławy - mamy to!" i z wiadomymi twarzami?
Kto za to wszystko płaci, czyja kasa na taki bilbord poszła? Poważnie pytam? Ktoś wie?
Urzędnicy muszą się reklamować, naprawdę? Muszą pchać twarz w każdy kadr?
Wbić do starostwa, żeby papiery załatwić na auto to trzeba wisieć na telefonie, brać urlopy, stać w kolejce, maski, mierzenie temperatury, czas i nerwy. Ale kto by się tam bawił w usprawnienie obsługi petenta. Lepiej mieć parcie na szkło i odgrzewać kotlet pt.obwodnica.
Będzie obwodnica to wszyscy ją zauważą! Naprawdę! Nie trzeba pa raz kolejny podpinać się pod sukces a raczej PORAŻKĘ. Bo to jest raczej porażka, że tyle musimy na to czekać i jeszcze poczekamy.
No ja p..r...ole :(. Witki opadają.
Normals
Normals 15.09.2020, 13:03
Krytykantom przypomnę, że za poprzednich rządzących nawet wam się nie śniło o takiej inwestycji i nie było żadnych planów.Nie wspomnę tu o trudnym czasie pandemii.
AsusROG
AsusROG 15.09.2020, 17:43
Trudnym czasie czego?
opona kormoran
opona kormoran 15.09.2020, 14:31
No tak bo na zdjęciach są "zupełnie nowi" lub z "zupełnie nowych" ugrupowań. No z nieba nam spadli! Wybawiciele!
M
M 15.09.2020, 13:50
Mówiąc o poprzednikach to kogo masz na myśli? Brezdeń starostą, a Frischmann burmistrzem jest od 2014 roku, wcześniej byli radnymi (odpowiednio powiatu i rady miasta) i już wtedy ją obiecywali, z resztą o obwodnicy mówił również Październik (nawet jak ma przebiegać podał) i prawda jest taka, że jeden i drugi skończy drugą kadencję, a nie ruszy nawet budowy obwodnicy, a w Brzegu już od wielu lat jest.
Andrzej z Moto.
Andrzej z Moto. 16.09.2020, 09:43
Do szkoły do Brzegu jeździłem w latach 90 tych, obwodnica już dawno wtedy tam była. Jest też w Trzebnicy, Grodkowie, Nysie, na wioskach w woj. opolskim. Naprawdę wielki sukces, buhaha.
Kazik
Kazik 15.09.2020, 13:44
..... a gdzie te mieszkania 500+ ?

pogadamy jak wybudują ...... jedno i drugie
Blee
Blee 14.09.2020, 22:21
tupropaganda.pl
Tutaj ochy i achy, a na wyborczej "Obwodnica Oławy ma mieć zaledwie 11 km długości. Jednak będzie gotowa najwcześniej dopiero za dziewięć lat." (...)
OŁAWIAK
OŁAWIAK 14.09.2020, 19:46
Wyrażnie jest napisane na początku 2024 roku rozpocznie się być może budowa a kiedy będziemy mogli ów obwodnicą pojechać?, hm moim zdaniem i na podstawie tego artykułu NIE WIADOMO KIEDY!
M
M 15.09.2020, 09:41
Nie, jest napisane, że w 2024 zostanie rozstrzygnięty przetarg w formule "ZAPROJEKTUJ i wybuduj", więc w 2024 roku nie będzie nawet projektu, a co dopiero z ruszeniem budowy. Natomiast założę się, że wbicie łopaty będzie również w 2023, bo są wybory.
pola 52
pola 52 16.09.2020, 07:47
okaże się, że w 2024 roku dokumentacja nie spełnia wymogów technicznych obowiązujących w tym czasie. I zabawa zacznie się od nowa - obiecanki cacanki
PEK
PEK 14.09.2020, 18:16
hahahahaha słyszeliście to ....." Na początku 2024 będzie rozpisany przetarg !!!! To jest tak żałosne że śmieję się przez łzy. Przetarg odbędzie się w 2024 oczywiście nie od razu wybiorą wykonawce bo musi być najtańszy (czy nie najgorszy?) to potrwa jak znam polskie warunki rok 2025 Wykonawca zabiera się za projekt ależ oczywiście mamy 2026 -2027(bo przecież to musi być "dobry" projekt i czas jest nie istotny ) OK rok 2028 zabieramy się za budowę drogi ( hahaha a gdzie most ????? ........... ile to może potrwać każdy widzi jak długo budują obwodnicę koło Lubina ........ OK mamy rok 2035 !!!!! nareszcie uroczyste przecięcie wstęgi będzie premier i jakiś minister SUKCES!!!!!
Wujek
Wujek 14.09.2020, 18:03
Czy ja byłam z pieskiem czy bez pieska? Pardon! W maseczce czy bez maseczki?
AsusROG
AsusROG 14.09.2020, 18:02
A ile do kieszeni na lewo pójdzie zanim ruszy budowa?
lilu
lilu 14.09.2020, 18:00
A te kagańce to po co :V
Tesla
Tesla 14.09.2020, 17:28
2024 projekt ... na marsie szybciej wyladuje czlowiek zanim powstanie obwodnica .
M
M 14.09.2020, 14:28
Którędy mogę po tym "fakcie" przejechać?

Pozostałe